Microsoft töötab välja ülemaailmset WiFi-võrgustikku

Microsoft

FOTO: SAM YEH/AFP

Microsoft on värskelt avalikkusesse lekkinud info kohaselt välja töötamas uut teenust nimega Microsoft WiFi, mis peaks tagama «muretu» ligipääsu internetile kogu maailmas.

Teenus tuleb turule platvormide Windows, Mac, Android, iOS ja Windows Phone kasutajatele.  «Kinnitame, et oleme töötamas uue teenuse nimega Microsoft WiFi kallal, mis toob mureti WiFi miljonitele. Anname täiendavat infot esimesel võimalusel,» kinnitas Microsofti pressiesindaja eile VentureBeatile.

Teenuse mõte on väljaande andmetel selles, et see võimaldab inimestel olla online püsivalt ja kus iganes olles.  Kasutajatel tuleb teenusesse vaid korra sisse logida ning ta jääb võrku tohutu hulga WiFi-teenuse pakkujate toel kogu maailmas. Lähimate WiFi-teenuse pakkujate leidmiseks luuakse interaktiivne kaart.

Paraku ei saa teenus olema kättesaadav kõigile.  Kasutaja peab vastama teatud tingimustele enne, kui ta saab endale rakenduse alla laadida ja seda kasutama asuda.

Lansseerimise hetkel hakkab teenus olema kättesaadav nimelt järgmistele kasutajatele:

  • Skype WiFi teenuse aktiivsed kasutajad

  • Microsoft Office 365 Enterprise kasutavate ettevõtete töötajad

  • Microsoftilt otsepakkumise saanud kasutajad

Skype WiFi on nimelt juba töötav teenus, mis lubab kasutajatel internetile ligi pääseda üle kahe miljoni WiFI hotspot' i abil üle maailma ning makstes selle eest Skype’i krediidi arvel iga kasutatud minuti eest.

Esilagsetel andmetel saab Microsoft WiFi olema sarnane teenus, kuid üle 10 miljoni hotspot' iga 130 riigis.

Tagasi üles
Back