SLK: jutt praamide Saksamaale viimisest on spekulatsioon

Parvlaev Regula.

FOTO: Toomas Huik

Liinil olevad parvlaevad läbivad järgemööda plaanilisi hooldustöid, selgitas Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk, nimetades jutte praamide Saksamaale viimisest spekulatsioonideks.

Rihvki sõnul tuuakse PL Saaremaa korralise hoolduse ajaks Virtsu-Kuivastu liinile Regula ning Rohuküla-Heltermaa liinil hakkab sõitma lisaks PL Hiiumaale ka remonttöödelt naasev St Ola, et säiliks parimal võimalikul tasemel kvaliteetne ja sujuv liinivedu suursaarte ja mandri vahel.

«Nii nagu oleme ka varem öelnud, siis loomulikult tegeleb ettevõte pidevalt uute ärisuundade otsimisega nii Euroopas kui mujal maailmas, ent mingeid konkreetseid kokkuleppeid sõlmitud ei ole,» sõnas Rihvk pressiteate vahendusel.

Ta kinnitas, et Saaremaa Laevakompanii täidab kõiki nii riigiga sõlmitud lepingust tulenevaid kohtustusi kuni 1. oktoobrini 2016 kui ka parvlaevade kasutamisega seotud kohustusi, mille järgi tuleb iga viie aasta tagant teostada hooldustöid.

«Saaremaa Laevakompanii informeerib kindlasti avalikkust ettevõtte arenguplaanidest, kui on, millest rääkida, kuid spekulatsioonidega me kaasa ei lähe. Kummastaval kombel arvavad ettevõtte arenguplaane kõige paremini teadvat nii anonüümsed kommentaatorid kui ka teatud riigiettevõtete juhid, kelle seisukohad tuginevad oletustele, mitte faktidele,» hindas Rihvk, lisades, et neil puudub informatsioon sellest, et SLK laevad hakkaksid sõitma näiteks Reini jõel.

Ta rõhutas, et kõikvõimalikke spekulatsioone levitati ka aasta alguses, kui PL Muhumaa siirdus analoogsesse hooldusremonti, kuid pärast mida laev Kuivastu-Virtsu liinile naasis. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles