Vastuoluline Uber alustas Eestis tegevust

Uberi logo.

FOTO: SCANPIX

Eestis alustas täna tegevust Uberi pilootprogramm. Tegu on esimese Balti riigiga, kus rakendus tegevust alustas.

«Eesti on maailmas tehnoloogilise innovatsiooni liidreid ning oleme põnevil uberPOPi piloodi käivitamise üle nii tehnoloogialembeses linnas. Uber muudab viise, kuidas inimesed linnades liiguvad. Tallinn on selle elanike progressiivsete vaadete tõttu ideaalne linn sõidujagamise pilootprogrammi käivitamiseks.»sõnas Uberi esindaja ja rahvusvaheline lansseerija Alex Lobov pressiteate vahendusel. 

Uberi pilootprogramm pakub sõidujagamise teenust läbi Uberi rakenduse. Sõidu tellimiseks peavad reisijad rakenduse Apple’i või Androidi veebipoest alla laadima, konto tegema ning seejärel on võimalik nupule vajutusega sõit tellida.

Kõik uberPOPi platvormi kasutavad autojuhid on enne tööle asumist Uberi poolt kontrollitud. Juhid peavad olema vähemalt 21-aastased, läbima taustakontrolli ning omama rikkumisteta juhiluba, autokindlustust ja personaalset sõidukit.

Mujal maailmas on Uberi tegevus sattunud tõsise kriitika alla – Indias süüdistas reisija Uberi autojuhti vägistamises. Mai alguses otsisid võimud Uberi kontori Hiinas läbi. Brüsselis võidakse auto konfiskeerida ja Portugalis keelati see aprilli lõpus sootuks. Küll aga on Uberi tegevus Eestis tõenäoliselt seaduslik. 

Tagasi üles