Postimees teeb otseülekande tehnoloogiakonverentsilt Latitude59

FOTO: Urmas Nemvalts

Estonian ICT Week'i raames toimub 14. ja 15. mail Tallinnas Kultuurikatlas tehnoloogiakonverents Latitude59, mille otseülekannet saab jälgida siitsamast.

Esinejad on tehnoloogiamaailma tipptegijad, näiteks TransferWise'i kaasasutaja Kristo Käärmann, maailma ühe populaarseima ühisrahastusplatvormi Indiegogo tehnoloogiadirektor Anastasia Emmanuel, Steve Jobsi filmi produtsent David C. Traub ja paljud teised.

Ürituse raames toimub ka rahvusvaheline startup võistlus, mida viib läbi blackbox.vc - Silicon Valley ettevõtte, mis muuhulgas otsib uusi talente ja ettevõtteid Google'i jaoks. 

9:00 – 9:15

Avakõned

Andrus Viirg, Enterprise Estonia Silicon Valley (Silicon Valley)

Annika Ljaš, Enterprise Estonia/Estonian Investment Agency (Tallinn)

Richard Horning, ReedSmith LLP (Silicon Valley)

Fadi Bishara, Blackbox VC (Silicon Valley)

9:15 – 9:45

Ükssarvikut ehitades

Kristo Käärmann, TransferWise’i kaasasutaja (London, Tallinn)

9:45 – 10:30

Otsides globaalseid võimalusi

Moderaator Pekka Parnanen, MAD Partners (Silicon Valley)

Paul Bragiel, i/o Ventures, GameFounders, Golden Gate Ventures, Savannah Fund (Silicon Valley, Estonia, Malaysia)

Marek Kiisa, Astrec Invest (Tallinn)

Fadi Bishara, Blackbox VC (Silicon Valley)

10:30 – 11:15

RIISTVARA EVOLUTSIOON

Sissejuhatus: Aleksander Tõnnisson, BuildIT (Tartu)

Kõnelejad:

Kuidas riistvara evolutsioon muudab sci-fi teaduslikuks faktiks?

Barbara Belvisi, Hardware Club, Elephants&Ventures (Paris)

Riistvara ühisliikumine ja rahastades endale olulist (Life)

Anastasia Emmanuel, Indiegogo (London)

11:15 - 11:30

 Paus

11:30 – 11:45

Kõne e-ESTONIAst

Taavi Kotka, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler (Tallinn)

11:45 – 12:15

e-RESIDENTSUS

Eesti oma riigi startupi - e-Residentsuse - tõeline äripotentsiaal

Moderaator Kaspar Korjus, e-Residentsuse programmi direktor (Tallinn)

Vojkan Tasic, ETH Zürich ja Eesti e-Resident (Zürich)

12:15 – 13:00

Privaatsus, küberturvalisus ja usaldus

Moderaator Kalev Pihl, Sertifitseerimiskeskus (Tallinn)

Gregory Neven, IBM (Zurich)

Toomas Seppel,  Hedman partners (Tallinn)

13:00 – 14:00

Lõuna

 

14:00 – 14:30

Võimatut tehes – superautotootja käivitamine Balkanil

Mate Rimac, Rimac Automobili tegevjuht ja asutaja (Zagreb)

14:30 - 15:15

Kas neist saab asja: Euroopa startupid vallutavad maailma?

Moderaator Robin Wauters, Founding Editor of Tech.EU (Brussels)

Christian Thaler Wolski, Paua Ventures GmbH (Berlin)

Michael Jackson, Mangrove Capital Partners (Luxembourg)

15:15 – 15:30

Paus

15:30 – 16:15

Startup-ökosüsteemid Silicon Valleys, Iisraelis, Eestis ja Venemaal. Organisatsioonikultuur, keel, filosoofia ja eetika ning innovatsiooni näitajad!

Moderaator Burton Lee, Stanford University (Silicon Valley)

Inbal Arieli, Start-Up Nation Central (Tel Aviv)

Heidi Kakko, EstBAN (Tallinn)

Nikolay Dobrovolskiy, Parallels (Moscow)

16:15 – 17.00

Peaesineja/Motivatsioonikõneleja

 `Ten Epiphanies`

David C.Traub, peaprodutsent, Epiphany Film Fund (Silicon Valley)

17.00 – 17:10

Esimese päeva lõpp

REEDE, 15. mai

9:30 - 9:35 

Päeva algus

9:35 – 10:05

Ülemaailmse eduloo alustamine ja selle üles ehitamine -  Electronic Arts

Jeff Burton, sariettevõtja ja rahvusvaheliste äride käivitaja, Electronic Arts (Silicon Valley) kaasasutaja

10.05 – 10.45

Tehnoloogia turustamine globaalses majanduses

Moderaator Ken Singer, Center for Entrepreneurship and Technology at UC Berkeley (Silicon Valley)

Mick Hagen, Spatch (London)

Chris Burry, US Market Access (Silicon Valley)

10:45 – 11:15

Startupidele mõeldud EL rahastus

Kumardev Chatterjee, European Young Innovators Forum (Brussels)

11:15 – 11:30

Paus

11:30 – 12:20

FINTECH

Innovatsioon finantsteenustes ja pangandustehnoloogiates

Moderaator: Edwina Johnson, StartupBootcamp (London)

Stefan Klestil, Speedinvest (Vienna), Holvi (Helsinki)

Pärtel Tomberg, Bondora (Tallinn)

Andres Kitter, LHV (Tallinn)

Norris Koppel, Monese (London)

12:20 – 13:00

Bitcoin & Blockchain: tegelikkus, risked ja tasud

Moderataor: Yrjö Ojasaar, Solon Partners (Tallinn)

Amos Meiri, Colu, (Tel Aviv)

Michael Gronager, Chainalysis GmbH (Zurich) and Kraken Bitcoin Exchange (San Francisco)

13:00 - 14:00

Lõuna

Tallinn Street Food Fest

14:00 – 14:40

Tehnoloogia ja tööstusetrendid ning Millesse investeerida

Moderaator Calum Cameron, StartupWiseGuys (Tallinn)

Mike Reiner, CCC Startups (Berlin)

Csongor Biás, Design Terminal (Budapest)

Toby Moore, Imprimatur Capital Fund Management (Riga)

Andrea Di Pietrantonio, Invesdor (Helsinki)

14:40 - 15:30

Riskikapitali hetkeolukord Põhja-Euroopas

Moderaator Richard Horning, ReedSmith LLP (Silicon Valley)

Jari Mieskonen, Conor Ventures (Helsinki)

Johan Kampe, Harbert Management Company (London)

Petri Laine, Finvera (Helsinki)

Martin Hauge, Creandum (Stockholm)

Timo Tirkkonen, Inventure (Helsinki)

Donatas Keras, Practica Capital (Vilnius)

Wayne Gibbins, Notion Capital (London)

15:30 – 16:00

Paus

16:00 – 17:30

Global Startup Pitch Competition

10 finalisti

CGTrader (Lithuania)

Big Data Scoring (Finland)

BranchTrack (US) 

Mainpeople Inc (Russia)

Paype (Estonia)

WoraPay (Lithuania)

Deekit (Estonia)

HedgeChatter (US)

Metrics Development (Estonia)

Kliendikaardid (Estonia)

Kohtunikud:

Moderaator Fadi Bishara, Blackbox VC (Silicon Valley)

Ivar Siimar, EstBAN (Tallinn)

Christian Thaler Wolski, Paua Ventures GmbH (Berlin)

Martin Hauge, Creandum (Stockholm)

Timo Tirkkonen, Inventure (Helsinki)

Jan Borgstädt, JOIN Capital VC (Berlin)

Toby Moore, Imprimatur Capital Fund Management (Riga)

Paul Bragiel, i/o Ventures, GameFounders, Golden Gate Ventures, Savannah Fund (Silicon Valley, Estonia, Malaysia)

17:30 Võitjate väljakuulutamine ja ürituse lõpp

Tagasi üles