Riigikantselei nõunik: 20 aastaga jääb tööta üle 400 000 inimese
Lisatud ERR video!

Siim Sikkut

FOTO: Erakogu

Riigikantselei strateegianõunik Siim Sikkut rääkis ETV saates «Terevisioon,» et kuigi tehnoloogilise arenguga võivad kaduda rohkem kui pooled praegused töökohad, toob see palju vabanevat ressurssi ja annab inimestele võimaluse teha huvitavamat, kõrgema lisandväärtuse ja palgaga tööd.

Sikkuti prognoosi järgi võib info- ja kommunikatsioonitehnoloogia areng Eestis 20 aastaga seada tööta jäämise riski 70 protsenti hõivatuist ehk 431 000 inimest. Veelgi enam: juba praegu on Eestis 34 000 inimest ehk 5,5 protsenti hõivatutest, kelle töö on peagi täie kindlusega masinatele üle minemas, vahendab ERR.

Sikkuti selgitusel tulevad need numbrid hinnangust, et kui tehnoloogia areneb samamoodi edasi, nagu seni on arenenud, siis ilma konkreetse ajatärminita varem või hiljem suudavad neid töid masinad, arvutid, robotid paremini teha.

«Seal ei ole tõesti kuupäeva taga, et see juhtub homme või kahe aasta või kümne aasta pärast, aga me näeme, et üha rohkem trend sinna suunda on,» lausus Sikkut ja täpsustas, et lähiaastatel võib sellel hulgal inimestel vaja hakata teistsugust tööd tegema.

Tagasi üles