Sester ei plaani firmaautode käibemaksumuudatusega tegeleda

Sven Sester

FOTO: Mihkel Maripuu

Opositsioonipoliitikuna tugevalt firmaautode käibemaksumuudatust kritiseerinud ja uues koalitsioonis rahandusministri positsioonile tõusnud Sven Sesteri sõnul pole seadust praegu kavas üle vaadata.

«Koalitsiooni läbirääkimistel ei olnud seda teemat laua peal, praegusel hetkel ei ole pandud lauale ei selle ära kaotamist ega kunagist ettepanekut sajaprotsendiliselt firmaautode käibemaksu tagasimakse peatada,» ütles Sester BNSile.

Sesteri sõnul pole tal rahandusministrina praeguse seisuga kavas võimaliku seadusemuudatusega tegeleda. «Praegusel hetkel ei ole ühtegi tööplaani kuskil, mis sätestaks ära edasise võimaliku muudatuse antud kontekstis,» lisas ta.

Detsembris jõustunud käibemaksuseaduse muudatus sätestab, et ettevõttele ostetud sõiduauto on arvestuslikult 50 protsendi ulatuses segakasutuses ning sisendkäibemaksu on samuti võimalik vaid 50 protsendi ulatuses maha arvestada. Muudatust kritiseerisid mullu tugevalt ettevõtjad ja ka opositsiooni langenud IRL.

Käesoleval aastal loodeti muudatusest eelarvesse tulu 47 miljonit eurot. Tänavu kahel esimesel kuul laekus aga sellest kokku kõigest 2 miljonit eurot.

Tagasi üles