Prantsusmaal paljastati jogurtikartell

Jogurtid ja desserdid Pariisi poe piimatoodete osakonnas.

FOTO: Michel Euler / AP

11 kartellis osalenud jogurtitootjat said Prantsusmaal kokku 193 miljonit eurot trahvi, teatas BBC.

Prantsuse konkurentsiametkondade paljastatud kartell kestis kuus aastat, selles osalenud firmad kontrollivad 90 protsenti Prantsusmaa jogurtiturust. Kartelli eesmärk oli supermarketite omatoodete hinna hoidmine kindlal tasemel. Lisaks jogurtile hoidis kartell kontrolli all ka teiste piimatoodete, nagu desserdid ja määrdejuustud, hindu.

Kartellist teavitanud ja ametivõimudega koostööd teinud USA ettevõtte General Mills omanduses olev jogurtitootja Yoplait pääses trahvist. Samuti pääses maailma üks suuremaid jogurtitootjaid Danone, kes ei tooda kauplusekettidele omatoodangut ega olnud seetõttu kartellis osaline.

Suurima trahvi, 56,1 miljonit, sai Lactalis Nestle, kes on ühtlasi ka trahvi suuruse vaidlustanud, leides, et trahvi määrates on üle hinnatud kartelli tegelikku mõju.

Konkurentsiameti uurimine tuvastas, et jogurtifirmade esindajad kohtusid regulaarselt Au Chien qui Fume (e.k suitsetav koer) -nimelises Pariisi kohvikus või eri hotellides, kasutades kohtumiste kokkuleppimiseks eraldi seks otstarbeks soetatud kõnekaartidega mobiile.

Tagasi üles
Back