Alustava ettevõtte starditoetus tõuseb 15 000 euroni

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Anne Sulling
Anne Sulling Foto: Tairo Lutter

Kui seni oli alustavatel ettevõtjatel võimalik taotleda starditoetust 5000 euro ulatuses ning lisaks pakuti ettevõtjatele kasvutoetust kuni 32 000 eurot, siis Euroopa Liidu uuel toetusperioodil on need koondatud üheks starditoetuseks summas kuni 15 000 eurot.

Eelneva perioodi stardi- ja kasvutoetus oli kokku 37 000 eurot. «Kuna uuel eelarveperioodil on vahendite kogusumma eelmisest piiratum, otsustasime stardi- ja kasvutoetused ümber kujundada uueks süsteemseks toetuseks, mis sobituks võimalikult hästi ettevõtjate vajadustega,» selgitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna peaspetsialist Anette Järvpõld BNSile.

«Starditoetuse saamisele on seatud selged kriteeriumid, milleni ettevõte peab kolme aasta jooksul jõudma. Toetuse saamisega kohustub ettevõte looma uusi töökohti ning jõudma müügitulu selge kasvuni. Uuendatud starditoetusega soovime toetada uute tugevate ettevõtete loomist ning ühtlasi laiendada Eesti eksportijate ridu,» ütles väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling pressiteate vahendusel.

Uuendatud starditoetuse saamisel peab ettevõtja alates abikõlblikkuse perioodile järgnevast kuust olema palganud vähemalt kaheks aastaks kaks töötajat, kelle brutokuupalk on vähemalt võrdne statistikaameti avaldatud mediaanpalgaga. Samuti peab ettevõte näitama pärast abikõlblikkuse perioodi lõppu kahel järjestikusel majandusaastal vähemalt 20-protsendilist müügitulu kasvu, seejuures oodatakse toetatud ettevõtetelt kolmanda majandusaasta lõpuks vähemalt 80 000 euro suurust müügitulu.

Esmakordselt on starditoetust lubatud kasutada palgakulude kompenseerimiseks kuni 50 protsendi ulatuses toetusest. Samuti toetatakse jätkuvalt ettevõtete põhivara soetamist, turundustegevusi ning arendustegevusi. Senisest rohkem pööratakse tähelepanu ka ettevõtete sisulisele nõustamisele nii toetuse taotlemise eel kui ka toetusperioodi jooksul.

Starditoetust rahastatakse Euroopa Regionaalfondist, meetme eelarve on 8,1 miljonit eurot ning toetuse maksimaalne osakaal abikõlbulikest kuludest on kuni 80 protsenti. Taotlusi hakkab vastu võtma Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

Mullu septembrini makstud kasvutoetuse osakaal projekti kogumaksumusest oli maksimaalselt 50 protsenti ning omafinantseering vähemalt 50 protsenti. Septembris lõpetati stardi- ja kasvutoetuste taotluste vastuvõtt seoses eelarve täitumisega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles