Seksuaalne ahistamine lennujaamas
Vabandage väga? Sellisele väitele on isegi raske vastata, kuna paratamatult tahaks lihtsalt rääkida otse nende reisijatega, kes väidavad et neid on seksuaalselt ahistatud. Ma tahaksin tõesti teada, mis see seksuaalne ahistamine on? Sõrmed vöö vahel? Peabki olema. Seda näeb seadus ning regulatsioon ette. Kobamine pükstes? No andke abi, kas rohkem üleliia seda emotsiooni edasi anda ei saaks? Toome ühe lihtsa näite elust enesest. «Juhtub konfliktolukord reisija ning turvatöötaja vahel. Probleemiks on see, et reisijal palutakse viisakal toonil ära võtta jalanõud, kuna need annavad häiret. Reisija kirjutab hiljem lennujaamale kaebuse, kuidas teda ahistati. Tal kästi ära võtta jalanõud, teda terroriseeriti. Kõike seda tehti tema mõnitamiseks, ta pidi sokkide väel olema.
Ma ei vaidle, et lennujaamas on ka halbu kogemusi. Muidugi on. Kõigil inimestel on halbu päevi ning on ka häid päevi. Teinekord sa satudki jube halva inimese otsa. Kuid mõnes muus kohas pruugid just sina olla see halb inimene kellegi teise jaoks. Loodus tühja kohta ei salli. Vaadakem enne peeglisse, kui süüdistama kukume.
Seaduste jälgimine Saksa täpsusega
Ütlen kohe ausalt ära teile, kallid lugejad ning protesteerijad, seadus on tehtud selle täitmiseks. Tõesti, lennujaama turvad võiksid lubada palju rohkemaid asju edasi ning asju võtta lõdvalt. Miks mitte? Hea neile, hea reisijatele. Kuid selle tagajärg oleks see, kui Euroopa Komisjon kuulutab halbade turvalisuse tulemuste eest Tallinna Lennujaama «mustaks» lennujaamaks. Nagu seda on Venemaa lennujaamad, Ukraina ja muud väljaspool Euroopat asuvate riikide lennujaamad. Siis läheks teil kõvasti raskemaks see lendamine läbi maailma, alustades Tallinnast, kallid lugejad.
Tsiteerin kommentaaridest:«Ole sa rahulik, värava saab piiksuma panna ka turvar ise, sel hetkel kui meeldib».
Vastuseks sellele «targale» inimesele - ei saa, mitte mingi valemiga.
Tallinna lennujaam võib teile tunduda karm, range ning üle mõistuse. Kuid mida te arvate, kui igasugused «hädapätakad» ning seaduste mittetundjad päevast päeva lendavad ning üritavad turvadele vastu vaielda seaduse täitmises? Kas sa lähed politseinikuga vaidlema, kui ületasid kiirust täis peaga 140km/h? Kas sa lähed lennujaamas riskima lennust maha jäämisega selleks, et teha selgeks, kuidas 125 ml hambapastatuub (mis on praktiliselt tühi) on lubatud, kui seaduses on kirjas, et see on keelatud? Eestlase parim toit on teine eestlane. Seda näeb lennujaamas iga päev. Vabandage, kui solvasin kedagi, kuid tundsin, et sooviksin avaldada arvamust oma endise töökoha vaatenurgast.
Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada