Analüütik: nafta hind võib kukkuda 20 dollarini barrel

Nafta tootmine Venemaal.

FOTO: SCANPIX

Citigroupi analüütik Edward Moses, kes ühe väheste analüütikutena ennustas aasta tagasi õigesti nafta hinna järsku langemist, usub, et musta kulla hiljutine tõus on nn pettekas ja võib peagi langeda 20 dollarini barrel.

Vaatamata investeeringute vähendamisele, mis on viimastel nädalatel toimunud hinnatõusu taga, kasvab USA toodang edasi, kirjutas suurpanga globaalsete tooraineturgude peaanalüütik Edward Moses eile klientidele saadetud raportis. Brasiilia ja Venemaa pumpavad naftat rekordmahus ning Saudi Araabia ja Iraak võitlevad turuosa eest Aasias langetades sinna müüva kütusetooraine hinda. Turg on üleküllastunud ning naftatankerid hakkavad pilgeni täis saama, vahendab Bloomberg.

Tagasilöök tootmises ei tule tõenäoliselt enne kui kolmandas kvartalis. Vahepeal võib nafta (WTI – West Texas Intermediate) hind, mis praegu on 52 dollarit barrel, langeda mõneks ajaks 20 dollarini, kirjutab Moses. USA kildanafta revolutsioon on lõpetanud Naftat Eksportivate Riikide (OPEC) võimekust hindadega manipuleerimiseks.

«Üha enam näib tõenäoline, et OPECil puudub võimalus teha äri vanamoodi,» kirjutas Morse. «Ehkki paljud analüütikud on pidanud turukriise «OPECi lõpuks» ka varem, siis seekord võib minna teisiti,» lisas ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles