Wahlroos: Putin ei saa majandusest päriselt aru

Björn Wahlroos

FOTO: SCANPIX

Soome Sampo kontserni nõukogu esimees Björn Wahlroos ütles If kindlustuse korraldatud suurfirmade riskide maandamise seminaril, et Venemaa president ei saa ilmselt aru majanduse toimimisest, ja põhjendas, miks Putin ei saa tema arvates võimust loobuda.

Venemaa tegevuse pärast Ukrainas on Euroopas hakatud arvama, et Venemaa president Vladimir Putin on läinud hulluks. Aga Wahlroos põhjendab, et Putinist mõeldakse valesti, sest te ei ole lääne tüüpi poliitik, vaid endine KGB agent, vahendab BNS. 

«Putin on omamoodi dünaamiline, kuid tal ei ole piisavalt kogemusi majanduses ja osaliselt ka rahvusvahelises poliitikas,» selgitas Wahlroos.

Pankuri sõnul ei ole Venemaal kunagi olnud maa eraomandit ja riigivõimul ei ole kunagi olnud vastukaalu. Seetõttu on venelaste arusaam maaomandist ja poliitilisest võimust teistsugune kui Euroopas ning nad ei näe poliitilise võimu koondumises midagi eriti halba.

Wahlroosi meelest on Putini probleemiks kujunenud tohutu omand Venemaal ja see, et keegi ei suuda tagada tema julgeolekut, mistõttu ta ei saa võimust loobuda. Võimul püsimiseks on ta tekitanud välispoliitilise kriisi, mis aga on olnud viga.

Krimmi vallutamine on Venemaale läinud maksma palju rohkem, kui Venemaa arvestas.

«Minu põlvkond pidas Vietnami sõda kalliks, kuid Krimmiga võrreldes on see köömes,» ütles Wahlroos.

Tagasi üles