Venemaa keskpank võib baasintressi taas langetada

Vladimir Putin ja Elvira Nabiullina

FOTO: SCANPIX

Venemaa väljaande sõnul tahab riigi keskpank esimeses kvartalis baasintressi kärpida 2-3 protsendi võrra praeguselt 17 protsendilt.

«Panga esindaja sõnul on põhjus selles, et intressitõusuga ei saavutatud soovitud tulemust,» ütles detsembri lõpus arutelul osalenud allikas, vahendab Business Insider. «See pidi euro ja dollari tõusu peatama, ent seda ei juhtunud. Euro ja dollari kurss kasvas ning inimeste ja ettevõtete reaktsioon oli väga negatiivne.»

Keskpanga juht Elvira Nabiullina sõnas kolmapäeval, et intressi tõstmise esimene ja peamine eesmärk oli inflatsiooni taltsutamine. «Venemaa keskpank on valmis baasintressi alandama, kui on olemas stabiilne trend inflatsiooni ja inflatsiooniootuste alandamise osas,» ütles ta.

Venemaa keskpank tõstis detsembri keskel ootamatult baasintressi 6,5 protsenti võrra 17 protsendini. See pani rubla järsult kukkuma ning tekitas inimestes pessimismi. Ühe pankuri sõnul saabus sellega «Venemaa pangandussüsteemi lõpp». Venemaa rikkaimad kaotasid kolme päevaga 10 miljardit dollarit. Praeguseks pole asjad palju paranenud.

Keskpanga järgmine kohtumine toimub jaanuari eelviimasel päeval.  

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles