Milline iseloomuomadus aitas Carl Icahnil multimiljardäriks saada?

Carl Icahn.

FOTO: CHIP EAST/REUTERS

Investor Carl Icahn, kelle varanduse väärtuseks hinnatakse 24 miljardit dollarit, peab oma suurimaks vooruseks sihikindlust, kirjutab Business Insider Tony Robbinsi raamatule «Money: Master the Game» toetudes.

Icahn kasvas üles tagasihoidlikes oludes Queensi linnaosas New Yorgis. Tema ema oli õpetaja ning isa kohaliku sünagoogi kantor. Hoolimata lähikondsete soovitustest riigi parimatesse ülikoolidesse kandideerimisest loobuda, kuna «nad ei võta meie piirkonnast pärit noori niikuinii vastu,» suutis ta siiski mainekasse Princetoni sisse saada.

Õppemaksu suutis ta isa napilt maksta, kuid elamiskulude katteks pidi tulevane multimiljardär ülikooli kõrvalt suviti rannas koristajana töötama. Rikaste suvilaomanikega sõbrunedes hakkas ta osalema nende korraldatud pokkeriõhtutel.

«Alguses ei teadnud ma isegi õigeid mängureegleid ning nad tegid mind kiirelt tühjaks. Seejärel töötasin kahe nädalaga läbi kolm pokkerimängu strateegiaid käsitlevat raamatut ning sain neist kümme korda paremaks.» Suviti pokkeriga võidetud summad aitasid Icahnil kooliaasta jooksul igapäevakulutustega ise hakkama saada.

Peale Princetoni lõpetamist alustas ta oma legendaarseks kujunenud karjääri Wall Streetil. Tema investeerimisettevõtte Icahn Enterprises leivanumbriks sai liiga madalale hinnatud väärtusega ettevõtetes soodsatel tingimustel osaluse omandamine ning seejärel ettevõtete väärtuse kasvatamise eesmärgil nende juhtimisse sekkumine, seda vahel ka pikkade kohtulahingute hinnaga.

«Väga vähestel inimestel nii palju sihikindlust ja püsivust, kui mul. Ma olen väga võistlushimuline. Kirglik või obsessiivne, kuidas iganes te seda ka nimetaksite. Kuid mu loomuses on alati endast parim anda,» selgitas Icahn oma edu saladust.

Tagasi üles