iDeal kampaania

Eesti saab täna esimesed e-residendid

Edward Lucas

FOTO: SCANPIX

Täna pärastlõunal annab president Toomas Hendrik Ilves e-Estonia Showroomis üle maailma esimese e-residentsuse kaardi The Economisti toimetajale Edward Lucas’ele.

Tänasest jõustuv isikuttõendavate dokumentide seaduse muudatus lubab väljastada digitaalseid isikutunnistusi ka e-residentidele ehk välismaalastele, kes pole Eestis registreeritud alaliste elanike või kodanikena.

Digitaalne isikutunnistus (ehk Digi-ID) annab e-residentidele ligipääsu Eesti e-teenustele ning õiguse allkirjastada dokumente digitaalselt, kuid ei ole füüsiline isikuttõendav dokument ja ei anna õigust Eestisse reisimiseks või siin elamiseks.

«Eelkõige näeme siin võimalust Eesti majandusruumi kasvatamiseks,» sõnas majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka. «Tänaseks on selge, et e-residentsus tekitab huvi ettevõtjates, kes soovivad oma äri Eestis alustada või juba olemasolevat ettevõtet Eestisse tuua. E-residentsus muudab selle protsessi nende jaoks oluliselt lihtsamaks.»

Tänasel üritusel annab president Ilves  kaardi üle Economisti ajakirjanik Edward Lucasele, keda seovad Eestiga tugevad emotsionaalsed sidemed. «Eesti on osa minu elust – kuigi ma ei ole Eesti kodanik, saan ma nüüd olla Eesti e-resident,» sõnas Lucas.

Kaspar Korjuse, e-residentsuse projektijuhi sõnul, illustreerib see hästi projekti algset põhjust: Eestiga tihedalt seotud mitte-residentide elu lihtsamaks tegemist. «Täna hommikul käisin PPA kontoris esimest e-residendi Digi-ID avaldust tegemas koos ühe ameeriklasega, kes töötab siin Skype’i heaks ühe projekti raames ning peab seetõttu regulaarselt Eestis käima. Püsielanikuks ta end ei registreeri, küll aga teeb e-residentsus tema elu oluliselt lihtsamaks.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles