iDeal kampaania

Noorte arvates võiks maksustada kõndimist ja ülekaalulisust

FOTO: Mihkel Maripuu

Maksu alla võiksid minna nii autod, luksuskaubad, kõndimine kui ülekaalulisus, arvasid täna rahandusministeeriumis toimunud avatud uste päeva seminaril kahe Tallinna kooli abituriendid. 

​Ideaalne Eesti riigi maksusüsteem on õiglane, väärtustab rohelist mõtteviisi ja säästab keskkonda ning maksustab kõrgelt auto kasutamist ja luksuskaupu. Noored pakkusid uute maksudena riigieelarvesse näiteks kiirtoidumaksu, kehamassi indeksit arvestavat ülekaalumaksu ning rohelist maksu keskkonda saastavatele tegevustele, teatas rahandusministeerium.

Avatud uste päeva seminaril tutvustati abiturientidele Eesti maksusüsteemi ning räägiti, milline on Eesti maksukoormus ning miks on vaja makse maksta. «Mida rohkem tunnevad koolinoored Eesti maksusüsteemi, seda paremini mõistavad nad, kuidas riik toimib,» ütles rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov.

Tallinna Tõnismäe reaalgümnaasiumi ja Tallinna humanitaargümnaasiumi 12. klassi õpilased panid kokku maksusüsteemi. Iga õpilaste laudkond sai endale rühmatöös rolli, esindades mõnda huvigruppi, nagu ettevõtjaid, töötajaid, pensionäre, välisinvestoreid või üliõpilasi.

Maksudena eelistasid noored kasutada tulude saamiseks üldlevinud makse, kuid arvestasid ka huvigruppide soove ning vajadusi. Näiteks automaksu puhul esitati võimalus maksustada eraldi autosid, mis kasutavad bensiini rohkem kui 12 liitrit 100 kilomeetri kohta. Erandliku ettepanekuna pakkusid füüsilisest isikust ettevõtjate huvigruppi esindavad noored näiteks taksojuhtidele mõeldes välja ka jalakäija rajamaksu, et kõndimise eest tasu võtta.

Igal sügisel tutvustavad rahandusministeeriumi avatud uste päeva seminaril spetsialistid koolinoortele rahandusvaldkonna teemasid ning õpilased saavad praktilise ülesandega uusi teadmisi riigi rahandusest.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles