iDeal kampaania

Vaata, kuhu vajatakse enim töökäsi

FOTO: SCANPIX

Ligi 60 protsenti tööandjaist kavatseb töötajaid palgata, selgus CV Keskuse uuringust. 

Tööandjate sõnul vajavad nad lähitulevikus enim müügi (36,6 protsenti), tootmise ja ehituse (33,9 protsenti), inseneri (18 protsenti) ning turismi, toitlustuse ja majutuse (17,2protsenti) eriala esindajaid, mida näitab ka antud valdkonna tööandjate aktiivsuse kasv. 

Enam kui 75% toitlustuse, tööstuse/tootmise ning elektroonika/telekommunikatsiooni valdkonna tööandjatest kavatseb järgmise kuue kuu jooksul palgata lisatööjõudu.

 «Vajalike töökäte leidmisel peab aga tööandja täna hoolikalt kaaluma, mida tema valdkonna ning ka piirkonna tööotsija ootab, kuna Eesti tööjõud on kiire vähenemise tõttu sisenemas veelgi keerulisemasse perioodi,» sõnab CV Keskuse värbamisosakonna juht Renita Käsper.  «Tööstusettevõtete värbamist lihtsustab täna kindla keeleoskuse kaotamine ning kuna antud valdkonna tööandjad asuvad tihtipeale hõredama või isegi puuduliku ühistranspordiga piirkondades, on töövõtjatele määravaks ka tööandjapoolne transpordivõimalus. Enam ei saa tööandja endale lubada läbimõtlematut värbamistaktikat.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles