Reklaamimaailmas on lõppemas tarbijate lollitamise ajastu

Pepsi

FOTO: SCANPIX

Tänu sotsiaalmeedia levikule ja mobiilsete seadmete massilisele kasutamisele, võidavad tulevikus ennekõike need firmad, kes oma brändi kommunikatsiooni täielikule aususele ja läbipaistvusele rajavad.

Marketingi Instituudi ja PÖFFi koostöös ekraanile jõudev 2013. aastal valminud film «Alasti Bränd» (The Naked Brand) on Marketingi Instituudi juhi Anu-Mall Naaritsa sõnul kainestav ja näitab, et lõpuks ometi on reklaamimaailmas lõppemas tarbijate lollitamise ajastu ning algamas oma ilusate sõnade eest vastutamise aeg.

See kõik juhtub aga ennekõike tänu tarbijate ülihõlpsale ligipääsule firmade ja toodete tegelike reitingute ja hinnainfole, mida jagavad teised tarbijad, ning inimeste huvile kasutada seda infot oma otsuste tegemisel.

«Üha rohkem ei tee inimesed oma ostuotsuseid nähtud reklaami alusel, vaid hoopis selle alusel, milline on internetis tootele või ettevõttele antud hinnangud ja kommentaarid,» selgitas Naarits.

«Sellel uuel asjatul, mis on järjest enam kanda kinnitamas ka Eestis, on teerajajateks firmad nagu Zappos, Patagonia, Virgin. Samuti Pepsi, kes selle asemel, et kulutada raha järjekordseks telereklaami kampaaniaks, otsustas  20 miljonit dollarit jagada tuhandete tavaliste inimeste jaoks olulistele projektiideedele ja sai vastu kordades suurema tähelepanu kui toonuks ükskõik milline telereklaam.»

Tagasi üles