Eesti aitab Ukraina e-valitsemist arendada

FOTO: Liis Treimann / Postimees

E-riigi Akadeemia alustab novembrist koos partneritega Ukraina valitsuse abistamist e-valitsuse loomisel ning riigi esimeste e-teenuste väljaarendamisel.

E-riigi Akadeemia ning Rootsi Rahvusvahelise Koostöö Agentuur SIDA vahel sõlmitud koostöölepinguga toetatakse Ukraina valitsuse tegevusi e-valitsemise juurutamisel. See hõlmab poliitikadokumentide väljatöötamist, e-valitsuse tegevuste planeerimist, seadusandluse arendamist, e-võimekuse kasvatamist, e-riigi arengu teemal kaasamise edendamist ning elanikele ja ettevõtetele suunatud e-teenuste arendamist, edastas e-riigi akadeemia pressiesindaja.

E-riigi Akadeemia juhatuse liige Hannes Astoki sõnul on leppe näol tegemist esimese nii suuremahulise toetusega Ukraina keskvalitsuse e-valitsemise edendamiseks. Ta tõi välja, et oktoobris tegevust alustanud Ukraina Elektroonilise Valitsuse Agentuurile on see esimene suuremahuline rahvusvaheline toetusprojekt e-valitsemise toetuseks keskvalitsuse tasandil.

E-riigi Akadeemia teeb lepinguga kavandatu teoks Eesti, Rootsi ja Moldova ekspertide koostöös järgneva seitsme kuu jooksul. Projekti rahastab Rootsi Rahvusvahelise Koostöö Agentuur SIDA ja Eesti välisministeerium. Lepingu maht on kokku ligi pool miljonit eurot.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles