Riik võib hakata gaasivaru hoidma Lätis või Leedus

Gaasiballoon. Foto on illustreeriv.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja / Scanpix

Veeldatud maagaasi (LNG) niinimetatud SOS-terminali optimaalne maht on vahemikus 20 000–30 000 kuupmeetrit, ei saa välistada, et seda gaasivaru hoitaks Lätis või Leedus.

«SOS-terminali suurus sõltub gaasi tarbivate niinimetatud kaitsetute tarbijate vajadusest, see tähendab tarbijaid, kelle peamine energiaallikas on gaas. Seda arvesse võttes oleks terminali optimaalne maht vahemikus 20 000 kuni 30 000 kuupmeetrit. Samas ei saa välistada, et seda gaasivaru hoitakse Läti hoidlas või Leedus LNG terminalis,» ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetika osakonna juhataja Timo Tatar BNSile.

Tema sõnul tuleb optimaalse hoiustuskoha valikul kaaluda erinevaid võimalusi, võttes arvesse aspekte nagu varustuskindlus ja hoiustamise maksumus. «Seetõttu on veel vara öelda, kes, kas ja kuhu selle terminali rajab. Veeldatud kujul gaasivaru hoidmisel oleks ilmselt eelis regionaalse suurusega terminalil, kus terminali kulude jagunemise tõttu suurema gaasimahu peale oleks hoiustamise tariif soodsam,» märkis ta.

Samas ütles ta, et kui terminal rajataks Eestisse, siis võimalike asukohtadena omaksid teatavat eelist TEN-T priotiteetsetesse transpordikoridoridesse kuuluvad sadamad ehk Tallinn, Paldiski ja Sillamäe, kuna laevade punkerdamine veeldatud gaasiga on Läänemerel kasvav turg.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles