Aastaga kallinesid enim suitsud ja odavnes suhkur

Foto on illustratiivne.

FOTO: Sille Annuk

Aastaga kallinesid kõige enam alkohoolsed joogid (3,3 protsenti) ja tubakatooted (7,2 protsenti), teatas statistikaamet.

Tarbijahinnaindeks võrreldes septembriga ei muutunud. Võrreldes eelmise aasta oktoobriga oli muutus aga -0,2 protsenti.

Mulluse oktoobriga muutusid odavamaks kodudesse jõudnud elekter (7,6 protsenti) ja soojusenergia (2,6 protsenti). Kaupade ja teenuste hinnad kokku jäid aga enamvähem samaks. Kaubad odavnesid 0,1 protsenti ja teenused 0,5 protsenti.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta oktoobriga võrreldes tõusnud 0,2 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad langenud 0,4 protsenti.

2013. aasta oktoobriga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim elekter, soojusenergia ja küte. Mootorikütus oli aastataguse ajaga võrreldes 2,8 protsenti odavam. Mullu sama ajaga võrreldes on toidukaupadest enim kallinenud kuivatatud puuvili ja pähklid (17 protsenti) ning odavnenud suhkur (41 protsenti), õunad (25 protsenti) ja kartul (19 protsenti).

Septembriga võrreldes olid oktoobris tarbijahinnaindeksi peamisteks mõjutajateks 9,2 protsenti odavnenud värske puuvili ning 20,8 protsenti kallinenud lennukipiletid. Toidukaupadest kallinesid kuuga enim metspähklid (14 protsenti) ning odavnesid sidrunid (33 protsenti), porgandid (22 protsenti) ja sibulad (18 protsenti).

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles