Esimesel töövestlusel tuleks palgast rääkida ettevaatlikult

Palgaküsimus on alati keeruline

FOTO: SCANPIX

Üldiselt arvatakse, et on halb mõte kohe esimesel intervjuul palgast rääkida, ometi võib intervjueerija sellest juttu teha.

Sinu peamine eesmärk on rääkida oma kogemustest, oskustest ja sellest, kui väärtuslik sa ettevõtte jaoks oleksid ning jutt rahast ei tohiks sind teelt kõrvale juhtida, vahendab Busines Insider.

Kui töövestlusel aga palgasoov jutuks tuleb, on kõige kavalam küsimus ettevõttele tagasi suunata. Näiteks võib vastata, et soovid palgateemat käsitleda siis, kui ettevõte on jõudnud sinu kandidatuuri lähemalt kaaluda.

«Otsin parimat pakkumist, mis vastaks minu töökogemusele ja haridusele. Millisesse vahemikku see Teie hinnangul jääda võiks?» on ka viisakas ja ei ütle samas mitte midagi.

Intervjueerija võib rahast juttu teha ka küsides sinu praeguse palga kohta. See on konksuga küsimus, kuna on väga vähetõenäoline, et uus ettevõte oleks nõus oluliselt rohkem maksma.

Siinkohal saab ennast ilusti välja keerutada vastates: «Mulle väga meeldib mu töökoht ja ettevõte, aga paraku olen ma alamakstud. Ma võtan vastu tööpakkumise, mis vastab minu kvalifikatsioonile ning pakub ka vastavat tasu.»

Parimad tööandjad ei keskendu kohe alguses palgale ning sama kehtib ka kandidaatide kohta.

Kui oled aga juba veendunud, et tööandja on sinust väga huvitatud võid ka uurida, millist palgavahemikku antud töökoha puhul silmas peeti. 

Tagasi üles
Back