Tuuletehnoloogia arendajad asutasid liidu

Andres Sõnajalg.

FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Eile Tallinnas kogunenud 25 tuuletehnoloogia arendamisega seotud ettevõtet asutasid Tuuletehnoloogia Liidu, mille eesmärk on korraldada tuuletehnoloogia arendajate ja tuuleenergia tootjate koostööd ning esindada nende huve.

Ühingu liikmeskond hõlmab 75,4 protsenti töötavatest või elektrivõrguliitumist omavatest tuuleenergia tootmisvõimsustest Eestis, teatas liit.

Liidu juhatuse liikmeteks valiti Tõnis Haavel, Marek Jassik, Harry Raudvere, Andres Sõnajalg, Oleg Sõnajalg, Jaanus Tehver ja Hans Teiv.

«Meid on kokku toonud veendumus, et tuuletehnoloogiate innovatsioon suudab muuta tuule kümne aasta pärast majanduslikult konkurentsivõimeliseks fossiilsete kütustega. Oleme veendunud, et tuuleenergia kui tänane alternatiivenergia saab olema homne baasenergia,» ütles Tuuletehnoloogia Liidu eestkõneleja Hans Teiv.

Eestis on kujunemas rahvusvahelises mastaabis arvestatav tuuleenergiatööstus, mis suudab toota ka mitme megavatise klassi tuulikuid, teatas liit. Tööstusharu integreerib kohaliku kõrgelt kvalifitseeritud insenertehnilise oskusteabe komponentide tarnijate oskusteabega üle kogu maailma.

«Ei tasu jätta tähelepanuta, et keskkonda säästvad tehnoloogiad on maailmas infotehnoloogia kõrval teine megatrend ja tuuletehnoloogia on sektor, mis annab tööd hulgale kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistidele,» lisas Teiv.

Liidu asutajad usuvad, et tuul on väikseima keskkonnamõjuga energiaallikas, mida aga praegu ei ole võimalik Eestis baasenergiana kasutada, sest tuuletootmise väljund on ajas ebaühtlane. Selle tingivad seniste tuulikute madalad efektiivsus- ja töökindlusnäitajad ning siin peitubki tuuletehnoloogiate edasiarendajate peamine väljakutse. Liit usub, et stabiilsel, odaval ja fossiilsete kütustega majanduslikult konkurentsivõimelisel tuuleenergial on baasenergiana suur tulevik.

Tuuletehnoloogia Liidu teatel ei kopeeri liit Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni, vaid organisatsioonid täiendavad teineteist. Tuuletehnoloogia Liit keskendub ettevõtete grupile, kes ETEA juhatuses on esindamata – tuulest elektri tootmise tehnoloogia innovaatoritele ja ettevõtetele, kelle tuulepargid on arendus- ning ehitusfaasis.

Tuuletehnoloogia Liidu juriidilistest isikutest liikmed on Adepte OÜ, Alikonte OÜ, Arcus Konsultatsioonid OÜ, Axendo OÜ, BattleIT Group OÜ, DP Projektbüroo, Dynastia OÜ, Eesti Elekter AS, Eesti Kapital OÜ, Eesti Vara OÜ, Eleon AS, Enercom OÜ, Energia Agentuur AS, Energia Kapital OÜ, Estwind Energy OÜ, Estwind Engineering OÜ, Eurowind OÜ, Green Electric OÜ, Kindel Vara OÜ, Meritreid OÜ, Powerwind OÜ, Pro Kapital OÜ, Stacey OÜ, Tartu Hoiu-Laenu Ühistu, Advokaadibüroo Tehver & Partnerid. Tuuletehnoloogia Liitu koondavad oma tegevused MTÜ Eesti Tuuleenergeetika Liit ja elektrituruseaduse menetlemisel kaasa rääkinud Tuuleenergia Ühendus.

Tagasi üles