iDeal kampaania

Medvedev: Vene-Valgevene liitriik ja Euraasia Liit tuleb ühildada

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev.

FOTO: SCANPIX

Euraasia Majandusliidus toimuv integratsioon ei peaks takistama kuidagi Valgevene-Vene liitriigi raames saavutatud progressi, ütles Vene peaminister Dmitri Medvedev.

«Me oleme läbinud Euraasia Majandusliidu loomise aktiivse faasi ehk jõudnud ühele poole võrdlemisi arenenud majandusintegratsiooniga ning me peaksime tegema kõik, mis võimalik, et ühest küljest mitte kaotada võimalusi, mida pakub meile Valgevene-Vene liitriik ning teisest küljest tagada majandusliidu mehhanismide areng ning viljakus,» sõnas Medvedev kolmapäeval kohtumisel Valgevene-Vene liitriigi sekretäri Grigori Rapotaga, vahendab BNS.

Kahe integratsioonivormi kombineerimine on liitriigi ministrite nõukogu kohtumise peateemaks, ütles Medvedev, viidates peagi algavatele kõnelustele.

«Oleks vale kaotada kõik Valgevene-Vene liitriigi positiivsed aspektid, sest... poliitilise lõimituse aste on liitriigis suurem kui majandusliidus,» sõnas Medvedev.

Venemaa, Valgevene ja Kasahstan allkirjastasid Euraasia Majandusliidu asutamiseleppe mais. Kolme riigi tolliliidul põhinev Euraasia Majandusliit peaks funktsioneerimist alustama 2015. aastal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles