Rõivas: tööandjate ettepanekud on valitsuse vaadetega sarnased

Peaminister Rõivas ringkäigul Ida-Virumaal.

FOTO: Valitsuse pressibüroo

Peaminister Taavi Rõivas tervitas täna tööandjate avaldatud manifesti ning ütles, et see on hea alus aruteludeks, kuidas anda uus hoog sisse Eesti majandusele.

«On positiivne, et tööandjad on võtnud suuna tootlikkuse kasvule,» ütles peaminister pressiteate vahendusel. «Manifest annab hea aluse diskussiooniks, kuidas muuta ärikeskkonda veelgi paremaks, kuidas panustada majanduskasvu, töötajate palkadesse ja heaolusse tervikuna.»

Peaministri hinnangul on ettevõtjate ja riigi ühine huvi see, et Eestil läheks hästi. «Ma olen veendunud, et ettevõtjate ja riigi tihedas koostöös on võimalik saavutada uue  hingamise ja hoo majanduses,» ütles Rõivas.

Peaminister tõdes, et talle teeb heameelt tööandjate ettepanekute sisukus ning valitsusega sarnased vaated paljudele küsimustele. «Tööandjatega sarnaselt näeb ka valitsus oluliste teemadena haridust, tööjõumaksude langetamist ning töövõimereformi,» rääkis peaminister.

«On positiivne, et manifest pöörab tähelepanu töövõimereformile kui võimalusele kaasata hõivesse rohkem inimesi ja pakkuda tööd neile osalise töövõimega inimestele, kes tööd teha soovivad,» märkis Rõivas.

Peaministri kutsel toimub täna Stenbocki majas ümarlaud ettevõtlusorganisatsioonidega, kus manifestis tõstatatud teemasid samuti arutatakse.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles