Parts: maksustada tuleks tarbimist, mitte tööjõudu

Juhan Parts

FOTO: Liis Treimann / Postimees

Tööjõu maksustamise asemel võiks maksustada tarbimist senisest enam, ütles IRLI juhtfiguur Juhan Parts tänases Postimehes avaldatud arvamusloo kommentaariks.

«Inimesed toetavad seda, et Eesti majandus võiks saada uue hingamise,» leidis Parts.

Parts ütles, et tänased kõrged tööjõumaksud ei soodusta kõrgepalgaliste töökohtade loomist ning see ei soodusta konkurentsivõimet. «0,5 kuni ühel protsendil pole mingit mõju,» usub ta sotsiaalmaksu langetamisest ning märgib, et vähemalt kolmeprotsendine langus julgustab kõrgepalgaliste töökohtade loomist.

Raha selleks võiks tulla maksukoormuse ümberseadmisest. «Tööjõumaksude asemel tarbimise või kapitalimaksud,» ütles poliitik.

Ta ütles, et käis riigiettevõtete börsileviimise idee välja teoreetiliselt. «Kõikidel ei pruugi olla head börsilugu,» ütles ta, lisades, et Eesti Energia on turul tegutsev riigiettevõte ammu.

Eesti Energia uue juhi valimine temas usaldust ei äratanud. Parts leidis ka, et riigiettevõtte börsileviimine suurendaks läbipaistvust ning kompetentsi. Ta rõhutas, et Postimehe arvamusküljel esitatud ettepanekud tuleb panna konteksti.

Tagasi üles