Müügikõned võidakse piirata

FOTO: SCANPIX

Esmaspäeval arutas riigikogu majanduskomisjon suvel sideoperaatoritelt laekunud ettepanekut elektroonilise side seaduse muutmiseks, et telefonimüük oleks Eestis reguleeritud.

«Sideoperaatorite ettepanek on muuta seadust ja reguleerida telefonimüüki nii, et inimene, kes ei soovi telefonimüügi kõnesid saada, neid ka ei saaks. Täna ühtset seisukohta selles küsimuses veel ei ole, komisjon arutab võimalikke lahendusteid tuleval nädalal,» ütles riigikogu majanduskomisjoni esimees Arto Aas pressiteate vahendusel.

Seaduse muutmise sooviga välja tulnud operaatorid rääkisid majanduskomisjoni esmaspäevasel istungil, et väga suur hulk inimesi saab telefonimüügi kõnesid, mida paljud neist ei soovi saada. Samuti leiti, et teatud osa elanikkonnast, eelkõige lapsed, on tarbijatena telefonimüügi ees kaitsetumad, sest nad ei tea oma õiguseid.

Majanduskomisjoni istungil selgus, et laialdasemalt müüakse telefoni teel ajalehti, raamatuid, mobiilsideteenuseid, pangateenuseid, tervisetooteid, aga samas ka aluspesu ja vitamiine.

Aasa sõnul oleks kõige parem lahendus müügifirmade omavaheline vabatahtlik kokkulepe ja hea tava välja töötamine, mis tõstaks telefonimüügi kvaliteeti ja tähtsustaks tarbijate õigusi.  

Müügimeistrite AS-i esindaja nentis majanduskomisjoni istungil, et tänaseks pole turuosalised püüdnud omavahel telefonimüügi reegleid kokku leppida, kuigi teatud reguleerimine on vajalik.

Eestis on täna reguleeritud niinimetatud spämmimine elektronsides kui ka masstekstisõnumite saatmine.

Tagasi üles