Euroopa autoturg kosus ka suvel

Volkswagen juhib endiselt automüüki Euroopas. Pildil VW Tiguanide tootmine Wolfsburgi tehases.

FOTO: FABIAN BIMMER / REUTERS

Juulis ja augustis jätkus läbi aasta väldanud tõusulaine Euroopa autoturul — kui juulis kasvas uute sõiduautode müük 5,6 protsendi võrra, siis autoturul tavapäraselt tagasihoidlikum august tõi endaga kaasa kaheprotsendilise kasvu võrreldes eelmise aasta sama kuuga.

Kaheksa kuu kokkuvõttes on Euroopa Liidus müüdud kuus protsenti enam uusi sõiduautosid kui mullu sama perioodi jooksul, teatas AMTEL. Absoluutarvudes on tänavu Euroopa Liidu riikides müüdud 7,8 miljonit uut sõiduautot.

Turg on kasvanud kõigis suuremates riikides. Esirinnas rühivad Hispaania ja Suurbritannia, kus kasvuprotsendid on vastavalt 16,4 ja 10,1. Veidi tagasihoidlikumalt on uute sõiduautode müük suurenenud Itaalias, Saksamaal ja Prantsusmaal, vastavalt 3,5, 2,6 ja 1,6 protsenti.

Meie lähinaabritest jätkub tempokas kasv Leedus ja Lätis, kus kaheksa kuu kokkuvõttes on uute sõiduautode müük kasvanud vastavalt 23,9 ja 21,5 protsendi võrra. Ka Rootsis jätkub kiire tõus – 16,5 protsenti. Soomes näitas autoturg juulis ja augustis langustrendi, kuid kaheksa kuuga püsib müük siiski napis 2,7 protsendilises plussis.

Suurematest autotootjatest on samuti enamik suutnud tänavu oma müüginumbreid parandada, vaid General Motorsi müük on tänavu kaheksa kuuga veidi langenud. Enim uusi sõiduautosid on tänavu müünud Volkswageni Grupp (2,2 miljonit), PSA Grupp (0,92 miljonit) ja Renault Grupp (0,827 miljonit).

Tagasi üles