Obama Islamiriigist: meil pole veel strateegiat

Barack Obama

FOTO: SCANPIX

Üritades ilmselt võita poliitilist mõtteaega sõjaliste sammude osas Süürias on USA president Barack Obama katnud rikkaliku toidulaua oma kriitikute kasvavale armeele, kes süüdistavad teda otsustusvõimetuses.

Nimelt ütles Obama Valges Majas reporteritele Islamiriigi teemat valgustades, et «meil ei ole veel strateegiat». Ilmselt jäävad need sõnad Obamat veel kauaks kummitama, kirjutab Financial Times.

Improviseeritud korras Valge Maja pressisaali ajakirjanike ette ilmunud Obama eesmärk oli tõenäoliselt jahutada ootusi, et USA käivitab peatselt õhurünnakud Islamiriigi ehk ISISe võitlejate vastu Süürias.

Paljude arvates positsioneeris Obama end ka Pentagoni oponendina – viimane on avalikult väinud, et USA ei saa piirduda ISISe vastaste sammudega Iraagis ning peab tegutsema samuti Süürias.

Kongressi luurekomisjoni esimehe Mike Rogersi sõnutsi on ta presidendi kommentaaridest rabatud. «Korraldada pressikonverents ütlemaks et meil ei ole strateegiat oli tõeliselt šokeeriv, võttes arvesse ohu tõsidust,» ütles Rogers CNNile. 

Tagasi üles