Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kaupmehed: kaupluste ümbrused on muutunud registreerimata välibaarideks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Alkohol. | FOTO: Scanpix

Eesti kaupmehed näevad avalikus kohas alkoholi tarbimise piirangute kaotamises riigi eemaldumist viimase paari aasta jooksul püstitatud alkoholipoliitika eesmärkidest.

Eesti suuremaid jaekaubandusettevõtteid koondav Eesti Kaupmeeste liit taunib 1. juulist jõustunud muudatusi korrakaitseseaduses ja selle rakenduseseaduses, mis lubavad praktiliselt igal ajal ja igal pool alkoholi tarbida.

«Näeme siin suurt vastuolu riigi alkoholipoliitika arengutes – ühelt poolt on soov karmistada alkohoolsete jookide müügi- ja reklaamipiiranguid ning alkoholi kättesaadavust, teiselt poolt aga luuakse soodsamad tingimused alkoholi tarbimise levikule avalikus kohas,» ütles Eesti Kaupmeeste liidu tegevdirektor Marika Merilai. «Et alkoholi tarbimine on vaid mõne kuuga jõuliselt tänavapilti naasnud, võib igaüks oma silmaga näha – kaupluste ümbrused on muutunud registreerimata välibaarideks.»

Eesti Kaupmeeste liit on veendunud, et avalikus kohas alkoholi tarbimise lubamine viib Eestit senise alkoholipoliitika kava eesmärkidest kaugemale.

«Sellised sammud näitavad ühiskonnale riigi silmakirjalikku suhtumist – tõstes jõuliselt aktsiisimaksu riigi eelarve täitmise huvides, kavandades uusi piiranguid alkohoolsete jookide müügiprotsessis ja samas soodustades tarbimist avalikus kohas, et müüki soodustades veelgi maksudele lisa koguda,» nentis Merilai.

Merilai sõnul on riigi selline käitumine sundinud kohalikke omavalitsusi kehtestama oma territooriumil korra tagamiseks täiendavaid piiranguid. «Kaupmehed on endiselt seda meelt, et väikeses Eestis võiksid piirangud ja nõuded olla ühtsed üle Eesti ja antud küsimuses alkoholi avalikus kohas tarbimise piiramine peaks kehtima endiselt üle Eesti,» ütles ta. «Alkohoolsete jookide kohapeal tarbimiseks on aga olemas baarid, kohvikud ja restoranid, kus selleks ka vastavad tingimused loodud.»

Tagasi üles