Üliõpilased on üürikorteritega suures hädas

Kööktubadesse hädavajadusel ehitatud dušinurkadest saab mõnikord vaadata nii telekat, pesta pesu kui ka valmistada pliidil süüa. Korter Põhja-Tallinnas.

FOTO: KV.EE

1Partner Kinnisvara üüripindade konsultandi Helen Silleri sõnul on tänavu sügisel Tallinnas üliõpilastele sobivaid kortereid väga vähe saada ja hinnad mullusega võrreldes keskmiselt kümme protsenti kallimad.

Helen Silleri kinnitusel on praegu väikest korterit TTÜ lähedusse Mustamäele väga raske leida ning hinnad laes. «TTÜ ühiselamu on täis ja Akadeemia teel küsitakse näiteks 16-ruutmeetrise toakese eest 250-300 eurot, mis on mullusest 50 eurot rohkem,» ütles Siller ja lisas, et isegi sellise hinnaga pole valida.

«Võib mõne vanema proua korteris tuba üürida, kuid ka see maksab 100-150 eurot kuus. Kel vähegi võimalik paar kuud kuskil mujal elada, siis soovitan oodata,» ütles Siller.

Kinnisvarakonsultandi sõnul pakutakse üüriks pigem suuremaid ja kallimaid kortereid, mida mitu tudengit võiks jagada. Samas ei taha üürileandjad noorteseltskonda, vaid eelistavad pigem perekondasid.

«Kuna Mustamäel üürikortereid saada pole, siis on nii üliõpilased kui hinnatõus linnast välja laiali valgunud,» tõdes Siller. «Viimase aastaga on järjest enam noori kolinud Keilasse ja isegi Paldiskisse, kus vakants on suurem ja hinnad paremad. Ka uued ja mugavad rongid toetavad seda suunda.»

Tagasi üles