Anvar Samosti sõnul on Eesti idufirmad näitemäng

Anvar Samost

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Poliitik Anvar Samosti hinnangul panustatakse Eestis liigselt kummalistele idufirmadele, selle asemel et väärtustada ainulaadseid tehnoloogiaid.

«Avalik tähelepanu nendele, kes tegelikult väärtust loovad, ei ole Eestis piisav. Eestis on väga palju erinevaid majandussektoreid, mis on konkurentsivõimelised ja maailmas unikaalsed. Me kuuleme nendest, kui midagi halvasti läheb, aga siis, kui hästi läheb, ei kuule me nendest mitte midagi,» ütles Samost BNS-ile.

«Meil on Eestis unikaalseid tehnoloogiaid – kogu põlevkivikeemia on asi, kuhu nii erainvestorid kui ka riik on investeerinud sadu miljoneid eurosid viimastel aastatel. Me kuuleme sellest vähe, aga see on tehnoloogia, mida maailmas kusagil mujal ei ole. Kui selle tehnoloogia omanik - näiteks Eesti Energia või Viru Keemia Grupp – seda üritab kuhugi eksportida, siis ollakse kriitilised. Samas saab uskumatu positiivsus osaks mingile internetiettevõttele, kes toodab internetiga ühendatud lillepotte,» rääkis Samost, kelle sõnul on ühiskonna suhtumistes midagi viltu, kui ei nähta neid, kes loovad uut ja unikaalset väärtust.

«Me keskendume sellele, et keegi teeb mingit pudi-padi,» märkis Samost.

Tagasi üles