Eesti Maja restorani omanik taotleb pankrotti

Eesti Maja restoran 2007. aastal.

FOTO: Marina Puškar / Postimees

Tallinnas välisministeeriumi kõrval 1997. aastast tegutsenud Eesti Maja restoran on suletud ning selle omanikfirma esitanud kohtule pankrotiavalduse.


Tallinna linna veebilehel on endiselt kirjas, et aadressil Lauteri 1 asuv Eesti köögile spetsialiseerunud restoran mahutab 150 klienti ning pakub reede ja laupäeva õhtuti elavat muusikat. Restorani uksel ilutseb aga juba silt, et seal on äripinnad välja rentida. Restorani kodulehekülg on suletud.

Äriregistri andmetel on Eesti Maja restorani omanikfirmal OÜ-l Laurellus kümme töötajat. Osaühing kuulub Viido Polikarpusele ja Aavo Kõivule, kes on ka selle juhid.

Kõiv elab Floridas, Polikarpus tuli 1995. aastal alaliselt Eestisse. Presidendilt 2001. aastal Valgetähe ordeni saanud Polikarpus on töötanud kaitseväe juhataja nõunikuna ning andnud välja ingliskeelset Eestit tutvustavat ajakirja Global Estonian. Talle ning Kanadas Torontos elavale Peeter Sepale kuuluv OÜ Global Estonian tegutseb äriregistri andmeil ka praegu.

Kohus arutab Laurellose pankrotiavaldust augusti lõpus. Polikarpusel on aga juba uued tegemised. Ta on mullu mais asutatud OÜ Energy Smart turundus- ja avalike suhete juht. Päikesepaneelide tarnimisega tegelev Energy Smart hakkab sel suvel Sõmerpalu valda rajama Eesti esimest päikeseelektrijaama. Osaühing kuulub Suzanne Jocelyn Wegecsanyile ja Michael Olaf Atilla Wegecsanyile, kel on nii Eesti kui Austraalia kodakondsus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles