Maxima logistikakeskus loob Harjumaale 350 uut töökohta

Maxima logistikakeskuse eskiis.

FOTO: Maxima

Kaubanduskett Maxima rajab Harjumaale, Rae valda Eesti ühe suurema, 45 000-ruutmeetrise üldpinnaga logistikakeskuse, mille valmimise järel lisandub Eestis ligi 350 uut töökohta.

Rae vallas, Kurna külas, Tallinna ringtee ääres paikneva Maxima logistikakeskuse ehitustööd algasid sel nädalal. Keskuse projekteerija on Nord Projekt AS ja ehituse peatöövõtja AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg, omanikujärelevalve teostaja on AS Telora-E. Ehituse valmimise tähtajaks on planeeritud detsember 2015.

Logistikakeskuse rajamise eesmärgiks on luua üks keskne laokompleks, mis võimaldaks  teenindada Maxima kõiki kauplusi üle Eesti. Keskuse üldpindala on koos lao- ja kontoriruumidega umbes 45 000 ruutmeetrit, mis teeb sellest ühe suurema ühes järgus rajatud logistikakeskuse Eestis. Keskusesse rajatakse kuiv-, külm ja taaraladu koos 130 kauba vastuvõtu platvormiga, mis hakkavad plaanide kohaselt teenindama igapäevaselt umbes 300 autot, mille tulemusena väheneb omakorda kauplusi teenindavate autode arv. Kokku ligi 30 miljonit eurot maksva minevas keskuses saab tööd 350 inimest.

Maxima Eesti OÜ tegevdirektori Vaidotas Pacesa sõnul on logistikakeskuse ehituse ettevalmistustööd olnud väga positiivne näide kahepoolsest koostööst eraettevõtte ja omavalitsuse vahel. «Tundsime igal sammul, et oleme Rae vallas teretulnud ja vald on huvitatud ettevõtluse arendamisest ning uute töökohtade loomisest. Kui logistikakeskuse rajamisega investeerime otseselt 1 miljon eurot teedesse, tehnovõrkudesse ja teistesse  infrastruktuuriobjektidesse ning loome Rae valda juurde 350 uut töökohta, siis sama koostöö käigus oleme võtnud endale ka kohustuse panna õlg alla mitmele valla sotsiaalprojektile,» ütles Pacesa. Maxima toetas näiteks Peetri aleviku ja Jüri aleviku lasteaedade projekteerimist, samuti Kurna pargi korrastamist.

Maxima on Baltimaade suurim jaekaubanduskontsern, millel on Eestis kokku 71 kauplust. Ettevõte annab Eestis tööd kokku 4000 inimesele.

Tagasi üles