Mais tööstustoodangu kasv jätkus

Pilt on illustratiivne.

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Tööstusettevõtted tootsid 2014. aasta mais 2 protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta mais, teatab Statistikaamet. Toodang suurenes nii töötlevas tööstuses kui ka mäetööstuses ja energeetikas.

Jaanuarist alates püsis töötlev tööstus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes stabiilses 1–6 protsendilises kasvus. Mais toodeti töötlevas tööstuses 2 protsenti rohkem toodangut kui 2013. aasta samas kuus. Toodang ületas eelmise aasta maikuu taseme pooltes tööstusharudes. Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist toiduainete, puidu ja kütteõlide tootmise kasv. Toodang vähenes elektroonika- ja metalltoodete ning elektriseadmete tootmises.

Välisturule müüdi mais 69% kogu töötleva tööstuse toodangust. Võrreldes 2013. aasta maiga vähenes toodangu müük ekspordiks korrigeerimata andmetel 8 protsenti, müük kodumaisele turule suurenes 1%. Ekspordi languse peamiseks põhjuseks oli mulluse maikuuga võrreldes veerandi võrra vähenenud elektroonikatoodete müük, mis mõjutas oluliselt kogu tööstusettevõtete ekspordi näitajat.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2014. aasta mais tööstuses kokku 1protsent rohkem toodangut kui aprillis, töötlevas tööstuses aga sama palju kui aprillis.

2013. aasta maiga võrreldes toodeti elektrit 5 protsenti vähem ja soojust 12 protsenti rohkem.

Tagasi üles