Lätlaste lennufirma kuulutas koduturuks kogu Baltikumi

Air Baltic

FOTO: Mihkel Maripuu

Air Balticu tegevjuht Martin Gauss avaldas ajakirjale Aviation Week firma suurejoonelised tulevikuplaanid. Näiteks on kavas soetada kümme Bombardier CSeries lennukit.
 

Dienas Bizness on juba jõudnud kataloogidest hindu uurida ja välja rehkendada, et ostusumma tuleks ligikaudu 764 miljonit eurot. Vastavalt Air Balticu strateegiale on ees ambitsioonikas areng ning koduturuna nähakse Baltikumi tervikuna.

Air Baltic tahab hakata lendama ka Aasiasse, eriti Hiinasse, ning rendib selleks tarbeks selliseid lennukeid nagu Airbus A330s.

Artikli lõpus nendib Aviation Week, et nende plaanide teostamiseks vajab Air Baltic raha kas riigilt (99,8 protsenti firma aktsiatest kuulub praegu Läti riigile) või erainvestoritelt. Viimaste ligimeelitamine on osutunud võimatuks juba kolm aastat.

Nagu ütles Dienas Biznessile Air Balticu asepresident Janis Vanags, on Bombardier CS300 tüüpi lennukite eest ettemaksed juba tehtud ning vastavalt kokkuleppele hakkavad need laekuma alates 2015. aasta lõpust.

Läti sideminister Anrijs Matiss kinnitas, et riik Air Balticule uusi lennukeid ostma ei hakka.
Dienas Biznessi poolt küsitletud lennundusekspertide arvates Air Baltic neid lennukeid tähtajaks kätte ei saa – mudelite testimisel on tekkinud tehnilisi probleeme. Eksperdid rõhutasid samuti riikliku rahastamise vajadust, andes delikaatselt mõista, et Kanada krediidiasutustel ei ole kombeks osta või kinkida lennufirmadele lennukeid.
 

Tagasi üles
Back