Sony asub Hiina mängukonsooliturgu vallutama

Uue põlvkonna mängukonsooli Sony Playstation 4 juhtpult

FOTO: Kalev Aasmäe/Postimees

Sony loob koos Hiina riigi poolt juhitava Shanghai Pearl Corporationiga Shanghaisse kaks ühisettevõtet, eesmärgiga hakata oma Playstation 4 mängukonsooliga Hiina turgu vallutama, kirjutab Wall Street Journal.

Hiina riik tühistas mullu septembris rohkem kui kümme aastat kestnud videomängu konsoolide müügi keelu ning teatas, et välisettevõtted võivad müüa konsoole ja mänge juhul, kui nad tegutsevad Shanghai vabakaubandustsoonis. Sony suurim konkurent Microsoft lõi juba toona linnas mängude arendamiseks ühisettevõtte, investeerides sellesse kokku 237 miljonit dollarit.

Ka ilma keeluta pole Sony´l ja Microsoftil lihtne mängukonsoolidega Hiina turul laineid tekitada. Hiinlaste seas on populaarne kodus arvutiga mängimine, konsoolide nappuses on tekkinud lausa vastav arvutimängukultuur. Samuti ringles ja ringleb ka edaspidi mustal turul konsoole, mille kõvakettad on juba varustatud populaarsemate mängudega.

Müügi potentsiaali kahandab ka pakutavate mängude valik. Hiina võimud on teatanud, et võivad keelata vägivaldsed ning täiskasvanutele mõeldud sisuga mängud.

Tagasi üles
Back