Ravimituru käive kasvas esimeses kvartalis 6 protsenti 63,7 miljoni euroni

Ravim.

FOTO: Aivar Aotäht / Sakala

Humaan- ja veterinaarravimite turumaht hulgimüügihindades 2014. aasta esimeses kvartalis oli kokku 63,7 miljonit eurot, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ligi 6% rohkem, teatas ravimiamet.

Inimestel kasutatavate ravimite turumaht 2014. aasta I kvartalis oli 61,1 miljonit eurot, mis on 5,7%-line tõus ravimite kogukäibes, võrreldes eelneva aasta sama kvartaliga.

Kõige suurema osa humaanravimite käibest moodustas ravimite hulgimüük üldapteekidele (70%), 29% ulatuses väljastasid hulgimüüjad ravimeid haiglaapteekidele. Müük teistele asutustele oli tagasihoidlikum, moodustades 1% ravimituru mahust.

2014. aasta I kvartalis moodustas retseptiravimite osakaal 85% turumahust, käsimüügiravimite käive oli 14% ning haiglapakendite oma 1% kogukäibest.

Suurima käibega humaanravimid 2014. aasta I kvartalis olid kasvajavastased ja immunomoduleerivad ravimid (19%), teisel kohal olid südameveresoonkonna ravimid (13%) ning suure osa kogukäibest moodustasid ka seedekulgla ja ainevahetuse ravimid (12%).

Veterinaarravimite turumaht 2014. aasta I kvartalis oli hulgimüügihindades 2,6 miljonit eurot, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ligi 16% rohkem.

Ligikaudu 95% veterinaarravimitest väljastati otse tegutsevatele veterinaararstidele või põllumajandusettevõtteid esindavatele veterinaararstidele, 3% üldapteekidele ja 2% veterinaarapteekidele.

Käibe alusel müüdi kõige enam infektsioonivastaseid ravimeid (QJ) 38%, immunoloogilisi ravimeid (QI) 22% ja parasiidivastaseid ravimeid (QP) 15%.

Humaanravimeid müüs üld- ja haiglaapteekidele ning teistele asutustele (peamiselt riigi- ja teadusasutused) 30 hulgimüügi õigust omavat ettevõtet, veterinaarravimeid müüs üld- ja veterinaarapteekidele, veterinaararstidele ning teistele asutustele 9 ettevõtet.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles