Postimehe suuromanik ostis BNSi enamusosaluse
BNSi juhiks saab Sven Nuutmann

Mart Kadastik,Margus Linnamäe

FOTO: A.Peegel

Margus Linnamäe MM Grupi tütarettevõte UP Invest omandab 55-protsendilise osaluse BNSi omavas Uudisvoog OÜs.

«Kuna olin juba varasemalt investorina meediaärisse sisenenud, siis tundus ettepanek liituda BNS-i omanikeringiga igati loogiline,» ütles MM Grupi juhatuse liige Margus Linnamäe.

Koos enamusosaluse omandamisega toob Margus Linnamäe BNSi juhtima pikaajalise meediajuhi töökogemusega Sven Nuutmanni. Lisaks BNSi juhtimisele saab Sven Nuutmannist ka UP Investi juhatuse liige, kus tema vastutusalaks saavad olema eelkõige UP Investi investeeringud meedivaldkonda.

«Plaanisime kaasata investori selleks, et tagada BNS Grupi pikaajaline ja stabiilne areng,» sõnas Uudisvoog OÜ juhatuse liige Ilmar Kompus.

Sven Nuutmanni sõnul on tema ülesandeks arendada BNSis välja senisest laiapõhjalisemad klienditooted. «BNS on väga tugeva ajaloo ja meeskonnaga meediaettevõte. Minu peamiseks eesmärgiks on laiendada pakutavate toodete valikut muutunud meediamaastikul. Samuti on oluline juba olemasolevate toodete parem ja jõulisem positsioneering turul. Peame säilitama liidripositsiooni Eestis ja Leedus ning tugevdama ettevõtte positsiooni Lätis,» lausus Nuutmann.

Sven Nuutmann on töötanud Ekspress Gruppi kuuluva ASi Delfi juhatuse esimehena aastail 2009–2011. Mai alguses turvaettevõtte USS tegevjuhi ametikohalt lahkunud Sven Nuutmann on varem töötanud Sportland Eesti tegevjuhina, asepresidendina Rambler Media Ltd-s, tegevjuhina Rambler TV-s ja Tele2-s Venemaal ning juhtinud rahvusvahelisele meediakontsernile Modern Times Group MTG AB kuuluvat ettevõtet MTG Radio Ida-Euroopas.

Seoses tehinguga muutub ka BNSi nõukogu. UP Investi esindajatena lähevad ettevõtte nõukogusse Kristjan Vilosius ja Paavo Truu.
 

Tagasi üles