iDeal kampaania

EMT hakkab pakkuma HD-kõnesid

EMT reklaamplakat. Illustratiivne foto.

FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Alates 28.aprillist alustab EMT Eestis 3G võrgus HD-kõne funktsionaalsuse testimist, mis teeb uuemate telefonidega tehtavad kõned kõlaliselt selgemaks ning vähendab nende taustamüra, teatas ettevõte.

EMT kõneside ja lahenduste osakonna juhataja Toomas Vebeli sõnul tuleb uue HD-kõne tehnoloogia kasulikkus kõige selgemini esile just kõrgema müratasemega ümbruskonnas - linnatänaval, kabanduskeskuses, avatud kontoris, avalikel üritustel, kus taustamüra minimiseerub tänu selle summutamisele.

«Tavakõne HD-kõneks muutuse kogemus on võrreldav üleminekuga kõrglahutusega TV-le (HDTV). HD-kõne tagab parema arusaadavuse ja kuuldavuse tänu taustamüra summutamisele ning selgema ja loomulikuma kõla».

HD- kõne ehk Wideband AMR (WB AMR) saavutatakse tänu laiema sagedusriba kasutusele (kasutusel on 50-7000Hz tavapärase 300-3400Hz asemel). Maailmas pakub HD Voice funktsionaalsust 100 operaatorit 71 eri riigis, nende hulgas on ka Skandinaaviamaad.

HD-kõne toimimise eelduseks on kõne mõlema osapoole EMT 3G võrgu kasutamine ning vastavat funktsionaalsust omava telefoni omamine. Kõik uuemad nutitelefonid on HD-kõne toega.

«Kui tõstatub küsimus, miks HD-kõnet pole kõige uuemas 4G võrgus, siis 4G võrk on ainult internetiteenuse jaoks ning kõned suunatakse kõneteenust võimaldavasse võrku», lisas Vebel.

Täies mahus rakendub HD-kõne funktsionaalsus EMT 3G võrgus kuu aja pärast.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles