Eestis kasvas mullu siseturism välisturismist kiiremini

Turistid.

FOTO: Martin Ilustrumm

2013. aastal kasvas Euroopa Liidus (EL) ööbimiste arv majutusettevõtetes võrreldes eelmise aastaga 1,6 protsenti, ületades rekordilise 2,6 miljardi ööbimise piiri. Seejuures oli riigiti välis- ja siseturistide ööbimiste suhe väga erinev.

Suuremates riikides olid ülekaalus siseturistide ööbimised, näiteks Saksamaal ja Poolas oli 2013. aastal vastav suhe ligikaudu 4 : 1, Suurbritannias ja Prantsusmaal 2 : 1, seevastu populaarses turismi sihtkohas Itaalias valitses tasakaal. Majanduslikult kehvemates turismiriikides oli olukord vastupidine ja ülekaalus olid välisturistide ööbimised. Nii oli Kreekas välisturistide ööbimiste arvu suhe siseturistide omasse peaaegu 4 : 1, Portugalis, Hispaanias ja Eestis 2 : 1, vahendab Statistikaameti kvartalikiri.

Siinjuures on huvitav märkida, et kui EL-is tervikuna kasvas ööbimiste arv tänu välisturistidele (siseturistide ööbimiste arv koguni vähenes 0,8%), siis Eestis kasvas välisturistide ööbimiste arv aastaga vaid 1,9 protsenti, kuid siseturistide oma 6,1 protsenti. Ainult Kreekas oli siseturismi kasv veelgi suurem – 6,7 protsenti.
 

Tagasi üles
Back