Paet sõidab koos Eesti ettevõtjatega Usbekistani

Välisminister Urmas Paet.

FOTO: ITAR-TASS / Scanpix

Täna ja homme viibib välisminister Urmas Paet visiidil Usbekistanis, et aidata kaasa Eesti ettevõtjate ekspordivõimaluste laiendamisele.

Paet avab Eesti-Usbekistani ettevõtlusseminari ning tal on kohtumised Usbekistani välisministri Abdulaziz Kamilovi ning välismajandus-, investeeringute ja kaubandusministri Elyor Ganijeviga.

Paeti sõnul on Eesti-Usbekistani ärifoorumi eesmärk aidata kaasa Eesti ettevõtjate ekspordivõimaluste laiendamisele Usbekistanis ning luua otsekontakte majandussuhete arenguks.

Välisminister Paetiga on visiidil Usbekistanis järgmiste Eesti ettevõtete esindajad: AS Tallinna Sadam; EVR Cargo AS, mis on Eesti suurim ning vanim raudtee kaubaveo ettevõte; Andmevara AS, mis tegeleb registrite, andmebaaside ja infosüsteemide arenduse ning infotehnoloogiliste terviklahenduste väljatöötamisega; alkoholitootja Liviko AS; Repo Vabrikud AS, mis tegeleb mööblitööstusele komponentide tootmisega; FEMW OÜ, mis valmistab  masinaehituslikke ja ehituslikke metallkonstruktsioone; Morbela OÜ, mis pakub sõidukitele Mobili määrdeaineid; kinnisvaraga tegelev Port Artur Grupp OÜ; ning mööbli müügiga tegelev Neiser Grupp AS.

Samuti on delegatsioonis Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esindajad.

Tagasi üles
Back