Järgmine Tallinna-Tartu maantee lõik ehitatakse neljarealiseks

Kose-Võõbu teelõik

FOTO: maanteeamet

Neljapäeval, 6. märtsil allkirjastasid maanteeameti ja Leedu firma UAB Kelprojektas esindajad lepingu Tallinna-Tartu maantee Kose-Võõbu teelõigu projekteerimiseks.

25-kilomeetrise, neljarajalise (2+2) ja suuremalt jaolt uuele trassile viidava teelõigu projekteerimine läheb maksma 750 784 eurot ning selle esimese osa ehitus peaks algama 2016. aastal.

Maanteeameti ehitusosakonna juhataja Aivo Salumi sõnul hakkab uus maanteelõik kulgema olemasolevast teest lõuna poolt ning see on täielikult eraldatud kohalikust liiklusest.

Tehniline projekt valmib kahes etapis. «Esimene, Kose ja Ardu vahelise teelõigu (km 40,0–55,0) projekt valmib järgmisel suvel ja praktiliselt kohe peame me alustama ka selle lõigu ehitushankega, sest vastavalt kehtivale teehoiukavale peab ehitus algama juba ülejärgmisel aastal,» kirjeldas Salum projekti edasist kulgu.

Ardu-Võõbu lõigu – senise kilometraaži järgi km 55,0–68,0 – tehniline projekt valmib Salumi sõnul sama lepingu raames 2016. aasta kevadel, kuid selle ehitamise aega pole veel kokku lepitud.

Ülejärgmisel aastal ehitusse minev Kose-Ardu 12,3-kilomeetrine teelõik on märksa sirgem kui olemasolev tee (15 km) ning siia on ette nähtud kaks eritasandilist liiklussõlme, kaks eritasandilist ristet ning üks ökodukt, mis sarnaneb mullu valminud Aruvalla-Kose teelõigu omaga.

Tagasi üles