Ansip ja Gurria allkirjastasid Eesti liitumislepingu OECDga

Raigo Neudorf
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lepingu allkirjastamine.
Lepingu allkirjastamine. Foto: Valitsuse pressibüroo.

Peaminister Andrus Ansip ning Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretär Angel Gurria allkirjastasid täna Eesti liitumislepingu OECDga.


Ansip rõhutas, et ühinemine OECDga on Eesti jaoks märgilise tähendusega sündmus ja rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud tunnustus tehtud reformidele, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

«Liitumine OECDga on Eesti jaoks suur privileeg. See tähendab, et meie seniseid arenguid on hinnatud ja meil on väärtuslikke kogemusi, mida jagada maailma kõige arenenumate riikidega,» ütles peaminister Ansip.

Ühtlasi tõstis peaminister esile, et liitumisprotsess OECDga on olnud Eestile väga viljakas. «OECD on kuulus oma sõltumatute analüüside poolest ja juba liitumisprotsessis on Eesti saanud osa väga heast ekspertiisist.»

Tuginedes OECD soovitustele võeti näiteks vastu paindlikumat töötururegulatsiooni võimaldav töölepingu seadus ning Eesti jätkusuutliku edasimineku tagamiseks otsustas valitsus tänavu ka pensioniea tõstmise.

OECD täieõigusliku liikmena saab Eesti Ansipi sõnul jagada seda positiivset kogemust, mis meil on oma riigi reformimisest.

«Väga paljudest OECD soovitustest on saanud üldtunnustatud rahvusvahelised normid,» nentis ta ja lisas, et Eestile on väga austav olla ülemaailmsete standardite väljatöötajate hulgas. Peaministri sõnul on Eesti kuulumine OECD-sse sümboolse tähendusega.

«See on väga oluline märk Eesti jõudmisest maailma kõrgeltarenenud riikide hulka,» ütles ta. Ansip nentis, et ühelt poolt on see oluline välisinvestoritele, kelle jaoks OECD liikmelisus on garantii riigi majandus- ja sotsiaalpoliitilise keskkonna kvaliteedi kohta.

Teisalt võidavad aga OECD liikmelisusest kõik Eesti elanikud, kuna sõltumatud analüüsid võimaldavad valitsusel langetada otsuseid, mis muudavad riigi efektiivsemaks ja säästlikumaks.

«Tänu sellele saab maksumaksja vähema raha eest parema avaliku teenuse,» ütles Ansip. Peaminister nentis, et OECDsse kuulumine annab Eestile ligipääsu maailma parimale kogemusele reformide osas alates majandusküsimustest kuni sotsiaalpoliitikani.

Eestist saab täieõiguslik OECD liige pärast liitumislepingu ratifitseerimist riigikogus.

 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles