EA: piloodid ei võtnud keskmise palga arvutamisel arvesse lisatasusid

Tallinna Lennujaam.

FOTO: Toomas Huik / Postimees

Kui Eesti Liinilendurite Assotsiatsioon (ELA) ütles, et Estonian Airi (EA) pilootide keskmine kuupalk on 4240 eurot, siis ettevõtte juhtkonna sõnul ei võta see arvesse põhipalgale juurde makstavaid lisatasusid.

«4240 eurot on küll meie lendurite keskmine põhipalk, aga lõplikust töötasust moodustavad veel ligikaudu 17 protsenti lisatasud nagu autokompensatsioon, riigipühade ajal töötamine ja puhkusetasud,» rääkis BNS-ile Estonian Airi avalike suhete juht Ilona Eskelinen.

«Koos lisatasudega tuleb keskmiseks töötasuks ikkagi 5100 eurot ja palgaläbirääkimistel oleme ju arvestanud sellega, et tõusevad ka lisatasud,» lisas ta.

ELA juht Helen Reinhold ütles BNS-ile, et nii suurtest lisatasudest ei ole nemad küll kuulnud. «Autokompensatsioon on küll, aga see ei ole kuigi suur. Ja riigipühade ajal makstav lisatasu on ju seadusega kindlaks määratud, siia ei saa meie midagi teha,» ütles Reinhold.

Lisaks valmistab lenduritele muret Estonian Airi viimasel ajal kasutusele võetud tööpraktika, kus piloodid on praktiliselt 24 tundi niiöelda valmisolekus, kuid tegelikult läheb arvesse ainult kuus tundi, rääkis Reinhold.

ELA palgaettepanek oli 2014. aastal 15 protsenti, 2015. ja 2016. aastal mõlemal 10 protsenti, käesolevast aastast tõuseks pilootide keskmine palk ELA andmetel 4240 euroni ja 2016. aastast 5900 euroni. Estonian Airi andmetel tõuseks praegu keskmine 5100 euro suurune töötasu käesolevast aastast 5865 euroni ja 2016. aastast 7089 euroni.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles