Sisekaitseakadeemia on unistuste tööandja

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Sisekaitseakadeemia pidulik avaaktus.

FOTO: Toomas Tatar

Eesti 2013. aasta unistuste tööandja on Sisekaitseakadeemia, selgus eile õhtul samanimelisel konverentsil.

Sisekaitseakadeemia on oma töötajate rahulolu nimel teinud nii mõndagi, muuhulgas avanud Põnniakadeemia oma töötajate lastehoiuks ning korraldab oma töötajatele ja nende abikaasadele Tantsuakadeemiat ehk peotantsukursusi.

«Žürii arvates on Sisekaitseakadeemias suudetud luua kõige erilisem ühtekuuluvustunne, seal peetakse oma töötajatele nii Suveakadeemiat, Talveakadeemiat, Põnniakadeemiat kui Tantsuakadeemiat ja nende kõigi ürituste mõte on sügavam kui tavaliselt ettevõtetes kombeks,» märkis žürii liige Klaas-Jan Reincke. Tema sõnul konkureeris žüriis Sisekaitseakadeemiaga pea võrdväärselt Maarja Küla, jäädes siiski napilt alla. «Usun, et nende kahe organisatsiooni puhul võlus žüriid ka asjaolu, et nii avalikus kui kolmandas sektoris on võimalik kujundada head tööandja brändi.»

Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur märkis tiitlit vastu võttes, et see on tunnustus kõigile nende töötajatele, kes on näinud vaeva hooliva ja perekeskse töökultuuri loomisel. «Haridusasutused ei suuda palgaturul konkureerida, järelikult peame panustama mujale,» lausus ta.

Peamiselt personalijuhtidest koosnenud konverentsipublik tunnistas oma lemmikfirmaks Eriksson Eesti Tallinna tehase. IT-firma Proekspert pälvis aga žüriilt parima äriorganisatsiooni eripreemia.

Unistuste tööandja konkursile esitasid töötajad üle Eesti üle 200 ettevõtte, 25 ettevõtet esitasid avalduse unistuste tööandjaks konkureerimiseks ise. Konkursi ellukutsuja Marketingi Instituudi ja 100 Ideed konverentside juhi Anu-Mall Naaritsa sõnul on ettevõtted pigem ettevaatlikud ja kui nad ise ei tunneta, et nende poolt töötajate heaks tehtu kvalifitseerub millekski eriliseks, siis nad pigem enda kandidatuuri ei esitanud.

Žürii, kes hindas ennekõike tööandjate puhul nende innovaatilist panust töökeskkonna ja töökultuuri arendamisel, valis viie finalisti hulka järgmised ettevõtted: Ericsson Eesti AS, Proekspert AS, CGI Eesti AS, SA Maarja Küla ja Sisekaitseakadeemia.

Unistuste tööandja konkursi žüriis osalesid Jane Etverk (PARE juhatuse liige), Kristi Hunt (EVEA kommunikatsioonidirektor), Marko Siller (Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum esindaja), Kaire Cocker (Töötukassa esindaja, EURES peaspetsialist), Renita Käsper (CV Keskuse värbamisosakonna juht).

Tagasi üles