Vene valitsus vallandas Oništšenko

Vene peasanitaararst Gennadi Oništšenko.

FOTO: SCANPIX

Vene valitsus teatas kolmapäeval tarbijakaitseameti Rospotrebnadzor kauaaegse juhi ja riigi peasanitaararsti Gennadi Oništšenko ametist vabastamisest.

Alates 2004. aastast tarbijakaitseametit juhtinud Oništšenko (63) ajal nähti Rospotrebnadzoris tööriista, mida Moskva on kasutanud Läänega tihedamaid sidemeid soovivaid endiste vasallriikide karistamiseks.

Viimastel aastatel on Moskva kehtestanud impordikeelu Gruusia veinidele ja mineraalveele, Ukraina šokolaadile ning Leedu piimatoodetele.

Juulis kehtestas Rospotrebnadzor impordikeelu Ukraina šokolaadile. Selles sammus nähti katset karistada Ukraina valitsust jõupingutuste eest sõlmida novembri lõpus Euroopa Liiduga (EL) assotsiatsioonilepe.

Oktoobri alguses kehtestas amet Leedu piimatoodetele impordikeelu, mida EL ja Vilnius peavad poliitiliselt motiveerituks seoses Leedu ELi eesistujariigi staatusega ning aktiivse tegevusega idapartnerlusriikide blokile lähendamisel.

Venemaa ja Hollandi vahelised diplomaatilised suhted on hiljuti halvenenud ning Moskva on ähvardanud kehtestada piirangud ka Hollandi piimatoodetele.

Tagasi üles