Jaemüük püsis veebruaris stabiilses languses

Ostukorv.

FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük vähenes 2010. aasta veebruaris nii jaanuari kui ka eelmise aasta veebruariga võrreldes.


Eelmise aasta lõpus alanud jaemüügi languse aeglustumine jätkus ka tänavu jaanuaris, mil jaemüük vähenes eelmise aasta vastava kuuga võrreldes 11 protsenti, teatas statistikaamet.

Veebruaris püsis jaemüük stabiilses languses, vähenedes kümnendiku. Mullu oli just veebruaris jaemüügi langus kõige suurem — 19 protsenti.

Veebruaris oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük 3,8 miljardit krooni. Kaupade jaemüügi langust mõjutasid enim tööstuskaupade kauplused, kus jaemüük vähenes eelmise aasta veebruariga võrreldes 14 protsenti.

Kõige rohkem ehk 27 protsenti vähenes jaemüük majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes. Eelnevate kuudega võrreldes aeglustus langus spetsialiseerimata tööstuskaupade kauplustes ning muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus jaemüük vähenes aastaga 12 protsenti. Nende kaupluste jaemüügi languse aeglustumisele avaldas osaliselt mõju 2009. aasta madal võrdlusbaas.

Jaemüük toidukaupade kauplustes on viimastel kuudel olnud küllaltki stabiilne. Veebruaris vähenes see eelmise aasta veebruariga võrreldes 6 protsenti.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük püsivhindades 5 protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli vähenemine 1 protsent.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli veebruaris 4,6 miljardit krooni, millest kaupade jaemüük andis ligi 85 protsenti. Müügitulu vähenes nii jaanuari kui ka eelmise aasta veebruariga võrreldes jooksevhindades 5 protsenti.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles