Raporti Eesti euroküpsuse kohta teeb sotsiaaldemokraat

Pildil on europarlamendi hoone Strasbourg'is.

FOTO: SCANPIX

Euroopa Parlamendi suuremad poliitilised jõud on kokku leppinud, et europarlamendi raporti Eesti eurokõlblikkuse kohta teeb sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esindaja, kelle nimi selgub algaval nädalal.

«Mul on hea meel, et meie fraktsiooni koostada anti raport, mis käsitleb Eesti valmisolekut liituda euroalaga. Sotsiaaldemokraadid on olnud Eesti europüüdluste kindlad toetajad,» ütles europarlamendi saadik Ivari Padar sotside pressiteate vahendusel.

Raporti tegija tuleb Padari sõnul parlamendi majandus- ja rahanduskomisjonist ning eeldatavasti ka eurotsooni kuuluvast riigist.

«Kannan ka ise kõigiti hoolt selle eest, et mais või juunis valmiv raport kinnitaks, et Eesti on suutnud täita euroga liitumise tingimused. Loodetavasti kannavad erinevate valitsuste jõupingutused vilja ja hiljemalt juuni lõpuks on meil käes otsus, et Eesti ühineb 2011. aastal euroga,» märkis Padar.

Europarlamendi majandus- ja rahanduskomisjoni kuuluv Padar külastas läinud aasta lõpul Euroopa Keskpanka, kus olid kesksena üleval Eesti väljavaated seoses eurole üleminekuga.

Tagasi üles