Bussifirmasid ärritab Saaremaa praamide graafikumuudatus

Bussid.

FOTO: Aldo Luud / Õhtuleht

Alates järgmise aasta 18. juunist praamidele Virtsu-Kuivastu liinil kehtima hakkavad uued väljumisajad põhjustavad bussifirmadele graafikutega hulga probleeme.

«Me teeme oma graafiku ja te sõitke, kuidas tahate,» sõnas AS Sareta juht Henno Liiv Väinamere Liinide otsuse peale, mille kohaselt hakkavad praamid suvel väljuma iga 40 minuti ning talvel tunni ja 10 minuti tagant, kirjutab Meie Maa.

«Igatahes bussiliikluse lööb selline asi täiesti paigast. Ei ole ka välistatud, et mõned liinid jäävad hoopis ära,» lausus ta.

Ka AS Sebe nõukogu esimees ja kommertsliinide direktor Toivo Leht nimetas busside sõidugraafikute kohandamist tulevase praamigraafiku järgi sundsammuks.

AS GoBus Saaremaa osakonna juht Margus Männiku hinnangul aga bussiliikluses midagi katastroofilist küll ei tohiks olla, kui väikesed ajalised nihked sõidugraafikutesse sisse tulevad.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männiku sõnul tuleb busside sõidugraafikuid kohendada ilmselt 10-20 minuti võrra ja pidas seda pigem kosmeetiliseks muudatuseks. Ta nimetas praamide graafikute muutmist inimese jaoks sõidu mugavamaks tegemiseks, kuna liinile tulev uus parvlaev on palju võimsam ja mahukam, mistõttu ei ole seda mõtet panna aeglasemalt sõitma.

Tagasi üles