Kontorihoone sai sõrmejäljelukustuse

Raigo Neudorf
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti firma AS Valnes projekteeris ja paigaldas Riia Innovatsioonipargi uuele peahoonele sõrmejäljelukustuse.


Ettevõtte teatel on tegemist esimese kontorihoonega Balti riikides, kus erinevad sissepääsu- ja vaheuksed avanevad vaid sõrmejäljega.



Valnes Biolock+ sõrmejäljelukkudest koostatud arvutijuhtimisega lukustussüsteem tagab personaliseeritud sissepääsu hoonesse ning selle osadesse vastavalt hoone haldaja soovitud reeglistikule.



Kasutajaõiguste muutmine, uute kasutajate lisamine ja ebavajalike kustutamine on samas lihtne ja kiire.



Kuna kasutusel olevad Valnes Biolock+ sõrmejäljelukud toimivad ka iseseisvana, on tagatud sissepääs hoonesse isegi juhtarvuti tõrke ja elektrikatkestuse korral.



Biomeetriline lukustus on lukustusmeetod, mille puhul kasutajaid tuvastatakse personaalselt, mitte neile antud kiipkaardi või võtme alusel.



See võimaldab hiljem vajadusel täpselt tuvastada, kes ja millal hoonesse või selle osasse sisenes. Kasutaja identiteedi võltsimine või edasiandmine ei ole Valnes BioLock sõrmejäljeluku puhul võimalik, mis tagab kõrge turvalisuse taseme.



AS Valnes turundusjuht Timo Suvi ütles E24'le, et muukida sõrmejäljelukustust ei anna. Tema sõnul ei loe sõrmejäljesensor pelgalt sõrmejäljepilti, vaid analüüsib ka marrasnaha alumist kihti.



Samas poleks ka inimeselt näpu otsast lõikamisel võimalik seda kasutada hoonesse sisenemisel.



Riia Innovatsioonipargi hoone lukustus on Baltimaades unikaalne ja AS Valnes jätkab samalaadsete lukustuslahenduste projekteerimist ja paigaldamist lähitulevikus mitmele uuele objektile.



Valnese põhitegevuseks on patenteeritud Valnes brändiga turvalukkude ja lukukaupade tootearendus, komplekteerimine, projektimüük, hulgimüük ja paigaldus Balti riikides ja Soomes.



Valnes grupi auditeeritud kogukäive 2008. aastal oli 109,6 miljonit krooni ja kasum enne tulumaksu 11,2 miljonit krooni. Grupi koduturuks on Eesti ja Läti, lisaks eksporditakse Soome, Leetu ja Venemaale.



Timo Suvi sõnul töötab ettevõte hetkel ka selle nimel, et siseneda oma toodetega ka teistesse Skandinaavia riikidesse.



Enamusosalus grupi ettevõtetes kuulub Alvar Veersalule ja Kuldar Saunale. Grupp annab tööd 30 inimesele.



Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles